Bio Planet M±ka jaglana 500 g Bio

Ekologiczna m±ka jaglana uzyskana z obłuszczonego ziarna prosa. Polecamy do wyrobu ciasteczek w poł±czeniu z m±k± ryżow±, także do nale¶ników i placków w poł±czeniu z m±k± gryczan±. Doskonała również do zagęszczania potraw, gdyż nie tworzy grudek i ma neutralny smak.

5.89 zł

-10%

6.58 zł

Cena za kg : 11.78zł

Dodaj do schowka

Opis

Bio Planet M±ka jaglana 500 g to ekologiczna m±ka jaglana wytwarzana z obłuszczonego ziarna prosa. M±k± jaglan± nazywamy zatem po prostu zmielon± kaszę jaglan±. To lekkostrawna, bezglutenowa, bogata w składniki odżywcze m±ka. Posiada lekko wyczuwalny w smaku, orzechowy aromat, który jednak nie jest wyczuwalny gdy dodamy j±, jako składnik, do potraw.

Zastosowania m±ki jaglanej:

  • ciasto na nale¶niki, placki, ciasta, ciasteczka,
  • do wypieku pieczywa,
  • do zagęszczania zup i sosów.

Bio Planet M±ka jaglana 500 to pełnowarto¶ciowa, zdrowa, pochodz±ca z ekologicznego Ľródła, alternatywa dla popularnej m±ki pszennej, pozbawionej większo¶ci warto¶ci odżywczych. Kasza jaglana nie bez powodu nosi tytuł królowej kasz. Ziarno prosa jest bogatym Ľródłem witamin z grupy B, witaminy E, wapnia, potasu, żelaza i magnezu. To produkt, który powinien znaleĽć się w kuchni każdej osoby, dbaj±cej o zdrow±, zbilansowan± dietę. Ziarna prosa nie zawieraj± glutenu, więc osoby na diecie bezglutenowej z powodzeniem mog± używać m±ki jaglanej jako zamiennika m±k zawieraj±cych gluten.

Bio Planet to lider na polskim rynku produkcji i dystrybucji żywno¶ci ekologicznej. Marka Bio Planet to produkty pozbawione sztucznych dodatków, barwników, konserwantów. To marka, która od 2006 roku nieustannie wprowadza nowe produkty oraz propaguje ideę ekologicznego żywienia, sprowadzaj±c starannie wyselekcjonowane składniki do produkcji swoich produktów między innymi z Meksyku i Indonezji. Pod mark± Bio Planet można aktualnie znaleĽć około 350 produktów.

Składniki - Bio Planet M±ka jaglana 500 g Bio

M±ka jaglana* 100% (*certyfikowany składnik ekologiczny).

Warto¶ci odżywcze

W 100 g:

  • Warto¶ć energetyczna 1536 kJ / 363 kcal
  • Tłuszcz 3,9 g
  • w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,9 g
  • Węglowodany 69 g
  • w tym cukry 1,5 g
  • Białko 11 g
  • Sól 0 g

Sposób przygotowania i przechowywania

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Dane producenta/dystrybutora

Bio Planet S.A., Fabryczna 9B, 05-084 Leszno k. Warszawy

Recenzje

Podziel się swoj± opini±

Oceń produkt

Szczegóły - Bio Planet M±ka jaglana 500 g Bio

Inni Klienci kupili również