Bóg. Nowa biografia

29,48
Opis

P.C. Almond jest autorem znakomicie przyjętej na Zachodzie biografii diabła. Tym razem prezentuje biografię Boga, czyli historię paradoksu, dramatu transcendentnej, ponad-i bezczasowej istoty, która od początku świata współistnieje w różnych formach z ludźmi –czyli całkowitym jego przeciwieństwem, śmiertelnymi stworzeniami należącymi do upadłego i przejściowego jedynie świata, który On jakoby stworzył. Autor przedstawia Boga w różnych aspektach Jego natury –wewnętrznej oraz zewnętrznej –od najwcześniejszych czasów aż do chwili obecnej, pokazuje, jakiej ewolucji podlegało pojęcie Boga i jakimi środkami posługiwali się ludzie, żeby zbliżyć się do Istoty Najwyższej. W chrześcijaństwie, judaizmie, islamie i innych religiach Bóg postrzegany jest jako ktoś kogo nie można pojąć zwykłym aparatem zmysłów, jednocześnie jednak ów Bóg dąży wszędzie do tego, żeby stać się jednością ze światem i z nami.

Koncepcja bóstwa była według autora czynnikiem spajającym, a jednocześnie twórczym dawnej oraz współczesnej (liczonej od średniowiecza) cywilizacji. Jest to zatem nie tylko biografia Boga, ale i historia ewolucji wiary w Istotę Najwyższą, a także historia negowania samej jej koncepcji. Historia Boga, zdaniem autora, jest jednocześnie, od zarania dziejów świata, historią poszukiwania odpowiedzi na pytanie o zasadniczy sens naszego bytu.

Szczegóły - Bóg. Nowa biografia

  • Tytuł: Bóg. Nowa biografia
  • Autor: Philip C Almond
  • Wydawnictwo Bellona
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2019
  • Ilość stron: 408
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788311156401
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: Ein Deutsches Leben
  • Tłumacz: Ewa Ziegler-Brodnicka
  • ISBN: 9788311156401
  • EAN: 9788311156401
  • Wymiary: 13.5x21.5 cm

Dane producenta

Dressler Dublin sp. z o.o., Pozna?ska 91, 05-850 O?ar?w Mazowiecki, Polska, sekretariat@dressler.com.pl, tel. +48 22 733 50 00

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

O Autorze

Popularne tematy