Canpol Babies Laktator ręczny Basic

Laktator ręczny Basic jest niezwykle intuicyjny i prosty w montażu oraz obsłudze. To doskonałe rozwiązanie dla mam okazjonalnie odciągających pokarm. Niewielka ilość elementów laktatora ułatwia utrzymanie go w czystości. Sposób użycia: Przed pierwszym i każdym kolejnym użyciem rozłóż laktator na...

49.99 zł

-23%

64.99 zł

Produkt niedostępny

Dodaj do schowka

Opis

Laktator ręczny Basic jest niezwykle intuicyjny i prosty w montażu oraz obsłudze. To doskonałe rozwiązanie dla mam okazjonalnie odciągających pokarm. Niewielka ilość elementów laktatora ułatwia utrzymanie go w czystości.

Sposób użycia: Przed pierwszym i każdym kolejnym użyciem rozłóż laktator na części. Wszystkie części laktatora oraz butelki/ pojemnika umyj w ciepłej wodzie z delikatnym środkiem myjącym, następnie dokładnie wypłucz i zdezynfekuj: Przed pierwszym użyciem zdezynfekuj części laktatora i butelki przez umieszczenie ich na 5 minut we wrzącej wodzie. Przed każdym kolejnym użyciem zdezynfekuj części laktatora i butelki poprzez polewanie wrzątkiem lub w sterylizatorze parowym. Po dezynfekcji poczekaj aż poszczególne części laktatora wystygną. Nie rozpoczynaj montażu korpusu, gdy części są ciepłe lub wilgotne, przez co laktator może źle pracować. Przed pierwszym i każdym kolejnym użyciem umyj smoczek ciepłą wodą i umieść na 5 min we wrzącej wodzie. Przed odciąganiem pokarmu umyj dokładnie ręce i sprawdź czy laktator został umyty i wydezynfekowany (pamiętaj, że części nie powinny być ciepłe ani wilgotne po wyparzeniu) oraz złożony według instrukcji. Sprawdź czy poszczególne części laktatora są prawidłowo zamontowane.

1. Aby odciąganie pokarmu było bardziej skuteczne, odciągaj pokarm między karmieniami, nie zaś bezpośrednio po karmieniu.

2. Przed odciąganiem zrób piersiom ciepły prysznic - to pobudzi wypływ pokarmu z piersi. Pomocny może okazać się również delikatny masaż piersi w kierunku brodawek lub okrycie piersi ciepłym ręcznikiem.

3. Usiądź wygodnie z oparciem pod plecami, zrelaksuj się. Ustaw przed sobą fotografię dziecka lub odciągaj pokarm w jego obecności - kontakt wzrokowy mamy z dzieckiem pobudza laktację. Nie odciągaj pokarmu w sytuacji stresu lub przemęczenia, które hamują wypływ pokarmu.

4. Umieść brodawkę głęboko w lejku i przyciśnij do piersi nakładkę masującą tak, aby szczelnie przylegała ona do piersi i by nie wydostawało się powietrze na zewnątrz. Inaczej odciąganie nie będzie efektywne i rączka nie będzie powracać do pierwotnej pozycji podczas odciągania. Nie zdejmuj nakładki masującej z lejka - stymuluje ona wypływ mleka.

5. W czasie pompowania powinna wytworzyć się próżnia, która jest warunkiem prawidłowego działania laktatora.

6. Przyłóż pierś do tarczy laktatora tak aby jak najlepiej do niego przylegała. Poruszaj rączką laktatora równomiernie.Zauważysz, że mleko miarowo wypływa z piersi. Takie wolniejsze, głębsze odciąganie imituje ssanie piersi przez niemowlę.

7. Pokarm będzie wypływał z piersi szybciej jeśli podczas odciągania pochylisz się trochę do przodu (w tej pozycji, gdy mama ma przepełnioną pierś, krople mleka wypływają z piersi często nawet bez uciskania otoczki). Pamiętaj jednak, aby butelka nadal pozostawała w pozycji pionowej, a pozycja, w której siedzisz była dla Ciebie komfortowa.

8. Początkowo odciągaj pokarm z każdej piersi tylko przez kilka minut. Nie spodziewaj się, że natychmiast napełnisz butelkę. W miarę przyzwyczajania się ilość zbieranego pokarmu będzie się zwiększać.

9. Gdy pokarm przestanie płynąć, przystaw laktator do drugiej piersi.

10. Pamiętaj, że na ściągnięcie 6/12 ml mleka potrzeba ok. 1 min. Mogą występować bardzo duże różnice w ilości pokarmu ściąganego w danym czasie.

11. Po odciągnięciu pokarmu odkręć korpus laktatora, rozmontuj na części i umyj w ciepłej wodzie z delikatnym środkiem myjącym, następnie dokładnie wypłucz. Wszystkie elementy dokładnie osusz na ściereczce lub suszarce do smoczków i butelek.

12. Pokarm znajdujący się w butelce możesz od razu podać dziecku po zamontowaniu dołączonej w zestawie nakrętki ze smoczkiem.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje: Laktator ręczny Basic dzięki dołączonemu adaptorowi pasuje do wszystkich szeroko i wąskootworowych butelek oraz akcesoriów do przechowywania pokarmu marki Canpol babies. Zestaw zawiera: laktator, butelkę wąskootworową 12 ml ze smoczkiem 3m+, adaptor, akcesoria do przechowywania pokarmu (nakrętkę i dysk uszczelniający i woreczek do przechowywania pokarmu.

Dane producenta: Canpol Sp. z o. o., ul. Puławska 430, 02-884 Warszawa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Canpol Babies Laktator ręczny Basic

  • Producent: Canpol Babies
  • Kod producenta: 12/205
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5903407122052
  • EAN: 5903407122052