Po prostu Mania. Chcę telefon!

Start higieny cyfrowej z przedszkolakiem? Poznajcie Manię i przeczytajcie razem opowiadanie o telefonie!Mania spędza wakacje z rodzicami i podczas obiadu obserwuje dzieci pochylone nad ekranami. Jedzą, grają, oglądają bajki a Mania marzy, żeby zrobić to samo. Gdy słyszy od rodziców zdecydowane...
25,06
Opis

Start higieny cyfrowej z przedszkolakiem? Poznajcie Manię i przeczytajcie razem opowiadanie o telefonie!


Mania spędza wakacje z rodzicami i podczas obiadu obserwuje dzieci pochylone nad ekranami. Jedzą, grają, oglądają bajki a Mania marzy, żeby zrobić to samo. Gdy słyszy od rodziców zdecydowane "nie", frustracja pojawia się natychmiast - przecież inni mogą! Mama próbuje wyjaśnić dziewczynce, że telefon nie jest zabawką, a rodzinny wyjazd ma być czasem odpoczynku i zabaw, a nie siedzenia przed ekranem.


"Po prostu Mania. Chcę telefon!" to przełomowa książka dla przedszkolaków, dzięki której zrozumieją, dlaczego właściwie rodzice odmawiają korzystania z gier i aplikacji na urządzeniach mobilnych. Książka traktuje młodego czytelnika w podmiotowy sposób, z szacunkiem dla jego zrozumienia sytuacji, kształtując krytyczne myślenie, nastawienie do nowoczesnych technologii i z dbałością cyfrową higienę.


Dzięki książce dziecko dowie się, że o wiele lepsze, zdrowsze i ciekawsze, niż ekran smartfona, jest nawiązywanie relacji z nowymi kolegami i koleżankami, poznawanie zabaw i gier, ćwiczenie różnorodnych umiejętności i odkrywanie realnego, otaczającego je świata. Opowiadanie Joanny Marcinkiewicz z ilustracjami Małgorzaty Detner w lekki i przystępny sposób podejmuje temat higieny cyfrowej i codziennych przeżyć bliskich przedszkolakom.


Lektura wspiera rodziców w świadomym rodzicielstwie i umacnia ich przekonanie o zdrowym, zbalansowanym rozwoju dziecka. Na końcu książki opiekunowie znajdą porady dotyczące cyfrowej higieny przedszkolaków, które napisała Magdalena Bigaj, specjalistka z zakresu edukacji medialnej i autorka bestsellerowej książki "Wychowanie przy ekranie".


Przeczytajcie tę książkę razem i odkryjcie, że w aktywnościach poza ekranem kryje się radość, zaangażowanie i mnóstwo świetnej zabawy!


"Telefon nie jest zabawką, a Internet nie jest placem zabaw. To dla wielu z nas, współczesnych rodziców, zaskoczenie, bo nikt nas przecież nie przygotował na wprowadzanie dziecka w świat cyfrowy. [] Smartfony i Internet nie pomagają dzieciom w rozwoju, a w przypadku najmłodszych, potrafią ten rozwój zaburzyć - w obszarze małej motoryki, rozwoju mowy czy regulacji emocji."


Magdalena Bigaj,


autorka książki "Wychowanie przy ekranie. Jak przygotować dziecko do życia w sieci"

Szczegóły - Po prostu Mania. Chcę telefon!

Dane producenta

GRUPA WYDAWNICZA FOKSAL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, ul. Marszałkowska 116 / 122, 00-017 Warszawa, Polska, biuro@gwfoksal.pl

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

O Autorze

Popularne tematy