Chemia 4. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony

Podręcznik do chemii wydawnictwa Operon przeznaczony jest dla uczniów klasy 4 szkół ponadpodstawowych, liceum i technikum na poziomie rozszerzonym. Publikacja z zakresu rozszerzonego zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na ten poziom i zarazem kończy...
69,99 * 72,59 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 63,32 zł

Opis

Podręcznik do chemii wydawnictwa Operon przeznaczony jest dla uczniów klasy 4 szkół ponadpodstawowych, liceum i technikum na poziomie rozszerzonym. Publikacja z zakresu rozszerzonego zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na ten poziom i zarazem kończy nauczanie tego przedmiotu w tym zakresie.

Atuty podręcznika "Chemia 4":

Aby oddać specyfikę świata chemii i zaciekawić uczniów zjawiskami nim rządzącymi, w publikacji zaprezentowano szereg doświadczeń - poprzez działania praktyczne możliwa jest szybsza i efektywniejsza nauka. Inną innowacją są ćwiczenia w toku lekcji, których wykonanie pozwoli zrozumieć omawiane treści, a także na bieżąco wyjaśniać wątpliwości przez nauczyciela.

Każdy dział podręcznika zaczyna się od spisu tematów. Bezpośrednio pod jego tytułem znajduje się dział "Na tej lekcji", którego zadaniem jest ukierunkowanie na cele realizowane w tej jednostce. Hasła na marginesach to treści obowiązkowe do zapamiętania - zostaną powtórzone w podsumowaniu lekcji.
Definicje są wyróżnione kolorową czcionką. Każdy temat kończy się kilkoma zadaniami do rozwiązania, tym razem do pracy samodzielnej w domu, pozwalającymi sprawdzić stopień opanowania umiejętności oraz podsumowaniem lekcji w postaci syntetycznych punktów. Takie samo podsumowanie, ale z całego działu, znajduje się na jego końcu i jest esencją najważniejszych wiadomości do zapamiętania.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "Chemia 4. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony"?
Za treścią książki stoją Bożena Karawajczyk, Małgorzata Czaja, Marek Kwiatkowski.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, ale ich treści są bardzo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Chemia 4. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony" wydało Wydawnictwo Operon.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z listy podręczników szkolnych opublikowanych przez szkołę.


Jaki zakres obejmuje ten podręcznik?
Ten podręcznik jest przeznaczony dla poziomu zarówno podstawowego jak i rozszerzonego.


O wydającym opisywany podręcznik:
Wydawnictwo pedagogiczne Operon to podmiot, który skupia się na dostarczaniu publikacji, dotyczących wszystkich etapów rozwoju - od początkowej edukacji szkolnej do poziomu szkół ponadpodstawowych. Publikuje książki przygotowujące do egzaminów końcowych, które są zgodne z bieżącą podstawą programową i opracowane w konsultacji z MEN. Publikacje są wzbogacone wieloma pomocami naukowymi i plikami multimedialnymi, które można kupić w pakietach lub oddzielnie. Takie wszechstronne i kompleksowe podejście do nauczania sprawia, że wydawnictwo Operon jest dobrym partnerem zarówno dla uczniów, nauczycieli a także rodziców.

Do której klasy i na jakim szczeblu edukacji potrzebny jest opisywany podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas LO 4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

Do zdobywania wiedzy, z którego przedmiotu ta książka jest rekomendowana?
Ta książka ma zastosowanie w chemii.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach. Plus na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które lubi, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie produkty szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.


Jeśli zaszła pomyłka podczas zakupów to czy mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Chemia 4. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>