Coś takiego! Bajkowiersze mądrośćdajne

"Coś takiego!" jest zbiorem kilkudziesięciu bajek napisanych wierszem lub - jak kto woli - wierszy będących bajkami. Każda(y) z pouczającą puentą, do której dochodzimy poprzez okraszone humorem strofy. Ta ilustrowana publikacja o walorach wychowawczych bez wątpienia przyczyni się do rozwoju...
21,92 * 33,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 22,46 zł

Opis

"Coś takiego!" jest zbiorem kilkudziesięciu bajek napisanych wierszem lub - jak kto woli - wierszy będących bajkami. Każda(y) z pouczającą puentą, do której dochodzimy poprzez okraszone humorem strofy. Ta ilustrowana publikacja o walorach wychowawczych bez wątpienia przyczyni się do rozwoju poznawczego dziecka, a i rodzicom sprawi przyjemność. Franek Kulka - z wykształcenia geolog; pracował w różnych częściach świata przy poszukiwaniu złóż ropy i gazu. Kilka lat temu zamieszkał w domku daleko od szosy, gdzie w otoczeniu lasów i zwierząt tworzy wierszowane opowieści adresowane głównie do dzieci, ale nie tylko; pisze również fraszki, limeryki i wiersze dla dorosłych.

Autorem tytułu "Coś takiego! Bajkowiersze mądrośćdajne" jest Franek Kulka.

Książeczka pt. "Coś takiego! Bajkowiersze mądrośćdajne" została przypisana do sekcji "Bajki wiersze i opowiadania". Świetnie nadaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed zaśnięciem. Wesołe historyjki z morałem dają maluchowi doskonałą rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to mądry sposób na to, by dziecko w wieku od 3 do 5 lat utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i ułatwia rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija zdolność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów.
  • Dzięki lekturze rozwija się w nich ciekawość świata. Ta książka z pewnością pobudzi malucha do zadawania orgomnej ilości pytań.
  • Kontakt dzieci z barwnymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Ponadto lektura książeczek wspiera przedszkolaków w kształceniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie wyrazów trenuje aparat mowy i rozwija zakres słownictwa dzieci.
  • Czytanie to doskonała rozrywka dla dziecka i opiekuna! Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Opowieść ma miękką okładkę, co sprawia, że wygodnie się ją czyta np. gdy dziecko czeka, aż opiekun skończy wizytę u fryzjera.

Jest to średniej długości publikacja - ma 64 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Coś takiego! Bajkowiersze mądrośćdajne" udostępniło Wydawnictwo Liberum Verbum. Jeśli ta książeczka zainteresuje dziecko, to zobacz także inne pozycje tego wydawcy.