Cukierki

Piotrka wszędzie było pełno i wszyscy mieli dość jego psot. Koledzy złościli się, gdy psuł im zabawę, babcia nieustannie na niego narzekała, nawet kot przed nim uciekał. Pewnego razu na spacerze chłopiec zostawił babcię zajętą rozmową z sąsiadką i pobiegł przed siebie, aż znalazł się na nieznanej...
15,84 * 22,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 15,59 zł

Opis

Piotrka wszędzie było pełno i wszyscy mieli dość jego psot. Koledzy złościli się, gdy psuł im zabawę, babcia nieustannie na niego narzekała, nawet kot przed nim uciekał. Pewnego razu na spacerze chłopiec zostawił babcię zajętą rozmową z sąsiadką i pobiegł przed siebie, aż znalazł się na nieznanej ulicy, gdzie jego wzrok przyciągnęła witryna niezwykłego sklepu. Pieniędzy wystarczyło mu tylko na cztery cukierki - okazały się one jednak magiczne...

Za treścią historyjki "Cukierki" stoi Renata Piątkowska.

Jeśli szukasz dla przedszkolaka książeczki, której czytanie sprawi mu wielką radość i zapewni fantastyczną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" np. "Cukierki". Wybór krótkich opowieści to świetny pomysł, by kilkuletnie dziecko zachowało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspomaga rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Kontakt z książką ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny malucha. Rozwija umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Pobudza w nich ciekawość świata.
  • Kontakt dzieci z wielobarwnymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Ponadto lektura książeczek wspiera dzieci w rozwoju mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie wyrazów trenuje aparat mowy i rozwija ich słownictwo.
  • To wspaniała rozrywka dla dziecka i opiekuna! Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim relację.

Opowieść ma twardą okładkę, która zapewnia jej lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu znacznie większym wyzwaniem jest ją zniszczyć.

Jeśli po lekturze całej książeczki, dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy losów bohaterów tego cyklu, nie czekaj i kup też pozostałe książki z serii "Piątkowska Renata".

Jest to krótka produkcja - jej długość to 48 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

"Cukierki" opublikowało Wydawnictwo Bis. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała małemu człowiekowi, to wybierz także inne tytuły od tego wydawcy.