Ćwiczymy percepcję i pamięć.. cz.2 Słuch werbalny

Program ćwiczeń percepcji i pamięci słuchowej adresowany jest do dzieci od 2 roku życia, u których występują problemy z mówieniem oraz dzieci ryzyka okołoporodowego zagrożonych dysleksją. Program ten może zostać wykorzystany również do ogólnej stymulacji rozwojowej dziecka. Celem opracowania...
15,86

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 15,29 zł

Opis

Program ćwiczeń percepcji i pamięci słuchowej adresowany jest do dzieci od 2 roku życia, u których występują problemy z mówieniem oraz dzieci ryzyka okołoporodowego zagrożonych dysleksją. Program ten może zostać wykorzystany również do ogólnej stymulacji rozwojowej dziecka. Celem opracowania powyższego bloku jest zebranie dostępnych materiałów i ćwiczeń w formę uporządkowaną i gotową do pracy terapeutycznej od ćwiczeń najłatwiejszych do najtrudniejszych. Percepcja słuchowa to zdolność do rozpoznawania i rozróżniania bodźców słuchowych, a także do ich interpretowania przez odniesienie do poprzednich doświadczeń. W zakresie percepcji słuchowej wyróżniamy umiejętność różnicowania bodźców awerbalnych i werbalnych.
Materiał w poradnikach jest uporządkowany w oparciu o zasadę stopniowania trudności. Zawiera przykładowe zestawy ćwiczeń, które mogą być wzorem i impulsem dla terapeuty. Przedstawione ćwiczenia nie wyczerpują możliwości pracy z dzieckiem, a więc nie ograniczają kreatywności osoby prowadzącej terapię.
Zeszyt drugi zawiera ćwiczenia słuchu werbalnego, które są przeznaczone dla dzieci starszych posiadających już ukształtowaną podstawową świadomość fonetyczno-fonologiczną. Drugi zeszyt ćwiczeń przeznaczony jest do pracy nad słuchem werbalnym. Ćwiczenia te wiążą się już ściśle z mową, obejmując wydzielanie wyrazów w zdaniu, sylab i głosek w wyrazach. Stanowią one przygotowanie do nauki czytania i pisania.

FAQ

Sprawdź FAQ

Kto jest autorem "Ćwiczymy percepcję i pamięć.. cz.2 Słuch werbalny"?
Jolanta Falana-Kozłowska jest autorem tego podręcznika.
Jest autorem kilku podręczników szkolnych, jednak są one wyjątkowo wartościowe. Autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów szkolnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauki. Wynikać to może na przykład z konieczności zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy oraz doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu książek do szkoły dzielą Cię 3 kroki:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, autorów, nazwę wydawnictwa.
3. Upewnij się, że wymienione dane znajdują się na karcie opisywanego produktu.


Jaka jest data wydania tego podręcznika?
Ten podręcznik wydano w 2020 roku. Od lat jest uznaną kopalnią wiedzy i narzędziem dla wielu uczących się. Przez ten okres zdobył zaufanie nauczycieli, co świadczy o jego wartości edukacyjnej.


W jaką okładkę oprawiony jest podręcznik?
Podręcznik został wydany w miękkiej okładce. Dzięki temu, że nie waży za dużo, z łatwością można ją zapakować do szkolnej torby lub plecaka.


Ile stron ma ta pozycja?
Ćwiczymy percepcję i pamięć.. cz.2 Słuch werbalny składa się z 20 stron. Jest wypełniony edukacyjną treścią upiększoną ilustracjami. Zawiera ważne, starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o nabyciu zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie wyposażenie szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.


Jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Ćwiczymy percepcję i pamięć.. cz.2 Słuch werbalny

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Przekąski do plecaka >>

Inni Klienci kupili również