Człowiek na rondzie
- Biuro Literackie
-
9788367706094
Człowiek na rondzie to zbiór złożony z tekstów, o których sam autor mówi małe prozy, jednak w rzeczywistości całość ma charakter epicki. Rudnicki zaprasza czytelników do uniwersum fragmentów równie poważnych, co prześmiewczych, boleśnie realistycznych i zupełnie zmyślonych.
Ta mała epika otwiera duże okna na jeszcze większy, ironicznie opowiedziany świat. Autoironicznie właściwie, ponieważ zbliżająca się publikacja to w rzeczywistości bardzo żywa, wielobarwna wiązanka powagi i kpiny, szczerości i wymysłu, jak również pewnego rodzaju autobiograficzny pakt z czytelnikami.
W charakterystycznej dla Janusza Rudnickiego prozie ciętej i przewrotnej autor kusi realistycznymi umiejscowieniami, jak rodzimy Kędzierzyn-Koźle w licznych opisach czy Warszawskie śródmiejskie ulice z kultowymi knajpami. Przekonuje wymienionymi z imienia i nazwiska postaciami kultury, doniesieniami medialnymi z czasu pandemii oraz wzruszającymi wspomnieniami o zmarłych znajomych.
Szczegóły - Człowiek na rondzie
- Autor: Janusz Rudnicki
- Wydawnictwo Biuro Literackie
- Oprawa: Miękka
- Rok wydania: 2023
- Ilość stron: 168
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788367706094
- Nr wydania: 1
- ISBN: 9788367706094
- EAN: 9788367706094
- Wymiary: 16x22.5 cm