Dum-dum
- Kultura gniewu
-
9788368331318
Nominowany do nagród na festiwalu w Angouleme album polskiego autora!
Luźno inspirowany życiem pradziadka autora „Dum-dum” (nazwa pochodzi od amunicji używanej podczas Wielkiej Wojny) to poruszająca powieść graficzna z pogranicza historii i introspekcji.
Opowieść koncentruje się na skutkach I wojny światowej w Europie Środkowej, w krajach o nieustannie zmieniających się granicach, z Berlinem lat 30. XX wieku w tle. Łukasz Wojciechowski ukazuje szok, jaki metropolia wywołuje w psychice Stana – pochodzącego z polskiej wsi weterana Wielkiej Wojny.
Dręczony wewnętrznymi demonami i cierpiący na zespół stresu pourazowego, Stan trafia do miasta ogarniętego technologiczną gorączką, w którym zaczynają się już pojawiać pierwsze oznaki nadchodzącego nazistowskiego koszmaru.
Autor stawia pytania o sens naukowego postępu i gwałtownej modernizacji w kontekście zniszczonych przez wojnę życiorysów. Komiks narysowany jest charakterystyczną techniką graficzną – maszyny, budynki i pejzaże miejskie powstały w programie AutoCAD, narzędzia architekta, którym z wykształcenia jest Wojciechowski, tworzą intrygującą grę form i znaczeń.
Szczegóły - Dum-dum
- Autor: Łukasz Wojciechowski
- Wydawnictwo Kultura gniewu
- Ilość stron: 272
- Oprawa: Miękka
- Rok wydania: 2025
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788368331318
- ISBN: 9788368331318
- EAN: 9788368331318
- Nr wydania: 1
- Wymiary: 21x15 cm
- Powiązane tematy: Zabawki - prezenty dla dzieci na Święta 2025, Komiksy na Święta