Dziennik podróży z jamnikiem

Ciepła i pełna absurdalnego humoru opowieść o szalonej wyprawie bez wychodzenia z łóżka. Klasyka czeskiej literatury dziecięcej po raz pierwszy w Polsce. Wygadany jamnik, chodzące łóżko, dziarska babcia poliglotka i kanarek, który śpiewa arie… Wydaje wam się, że to dziwna kompania? To poczekajcie,...
31,62 * 49,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 31,36 zł

Opis

Ciepła i pełna absurdalnego humoru opowieść o szalonej wyprawie bez wychodzenia z łóżka. Klasyka czeskiej literatury dziecięcej po raz pierwszy w Polsce.

Wygadany jamnik, chodzące łóżko, dziarska babcia poliglotka i kanarek, który śpiewa arie… Wydaje wam się, że to dziwna kompania? To poczekajcie, co się będzie działo, gdy dołączy do niej pewien angielski dżentelmen i wspólnie ruszą w podróż po Europie! Ucieczka przed alpejską lawiną, okazyjny zakup gondoli, odnalezienie się w londyńskiej mgle, a nawet skok z wieży Eiffla – dla tej drużyny nie ma rzeczy niemożliwych.

— Jesteście pojazdem czy nie jesteście? — zapytał strażnik. — A jeżeli nie jesteście pojazdem, to czym jesteście? — My jesteśmy kroczydłem — odrzekła babcia. — Ale proszę nie myśleć w ten sposób. Jeżeli mógłby pan nie myśleć w ten sposób, to niech pan nie myśli. I niech nam pan pozwoli kroczyć, nam to odpowiada.

Seria Mistrzowie Światowej Ilustracji prezentuje klasykę literatury dziecięcej z ilustracjami najwybitniejszych twórców zagranicznych. Wydajemy w niej zarówno książki już w Polsce znane, ale niepublikowane dotąd z oryginalnymi ilustracjami, jak i pierwsze polskie wydania światowych hitów.

Ludvk Akenazy, Helena Zmatlkov jest autorem książki "Dziennik podróży z jamnikiem".

W oryginale publikacja jest zatytułowana: Cestopis s jezevcikem.

Publikacja pt. "Dziennik podróży z jamnikiem" została przypisana do kategorii Bajki wiersze i opowiadania. Idealnie przydaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Pozytywne historyjki z morałem dają maluchowi świetną rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to mądry sposób na to, by kilkuletnie dziecko zachowało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Pragnąc wspierać harmonijny rozwój maluchów w wieku od 6 do 11 lat, warto czytać z nimi odpowiednie publikacje.

Poznaj 5 zalet czytania książek z dziećmi:

  • Wspiera zdolność zrozumienia historii, co wpływa na rozwój intelektualny maleństwa.
  • Poprzez lekturę rozbudza się w nich zainteresowanie światem. Ta książka z pewnością pobudzi malucha do zadawania pytań.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie razem z maluchem stwarza mu dobrą okazję do ćwiczenia i rozwijania umiejętności mówienia. Rozmawianie z dorosłym o fabule korzystnie wpływa na jego rozwój.
  • Czytanie to doskonała rozrywka dla dziecka i opiekuna. Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Opowieść ma twardą oprawę, która zapewnia jej znacznie lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu znacznie większym wyzwaniem jest ją zniszczyć.

Jeśli po lekturze całości książki, dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy przygód bohaterów tego cyklu, nie zastanawiaj się i zamów też inne części z serii "Mistrzowie Światowej Ilustracji".

Jest to dość obszerna publikacja - jej długość: 236 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Dziennik podróży z jamnikiem" opublikowało Wydawnictwo Dwie Siostry. Jeśli ta książeczka wciągnie malucha, to sprawdź także inne tytuły tego wydawcy.