Dziewięcioro kłamców. Truly Devious. Tom 5

Siedmioro podejrzanych. Dwie zbrodnie. Zabójca, który wciąż prowadzi śmiertelną grę. Ostatni rok w Akademii Ellinghama nie jest dla Stevie Bell najlepszy. Jej chłopak David studiuje w Londynie, a przyjaciół bez reszty pochłania pisanie podań na wyższe uczelnie. Nie mając żadnej nowej zagadki do...
32,00 * 54,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 31,74 zł

Opis

Siedmioro podejrzanych.

Dwie zbrodnie.

Zabójca, który wciąż prowadzi śmiertelną grę.

Ostatni rok w Akademii Ellinghama nie jest dla Stevie Bell najlepszy. Jej chłopak David studiuje w Londynie, a przyjaciół bez reszty pochłania pisanie podań na wyższe uczelnie. Nie mając żadnej nowej zagadki do rozwiązania, Stevie pogrąża się w dręczących myślach: o studiach, o miłości i o życiu w ogóle. Na szczęście David zaprasza ją do Anglii, gdzie Stevie dowiaduje się o tajemniczej podwójnej zbrodni sprzed lat…

Pewnego dnia latem 1995 roku dziewięcioro studentów Cambridge wybrało się do wiejskiej posiadłości i tam po pijanemu bawiło się w chowanego. Nazajutrz dwoje z nich znaleziono w drewutni, zamordowanych siekierą. Policja uznała zabójstwa za efekt nieudanego włamania, lecz jedna z siedmiu pozostałych osób widziała wtedy coś dziwnego. I nie była to próba rabunku. Bo gdy wszyscy kłamią, ktoś ginie…


Opinie o książce

Autorka z dużą wrażliwością zgłębia istotę przyjaźni. Mamy tu właściwe serii poczucie humoru i spiętrzenie tajemnic. Historia frapuje jak przystało na klasyczny kryminał.

„Kirkus Reviews”

Błyskotliwa powieść detektywistyczna. Łakomy kąsek dla fanów cyklu Nieodgadniony. Johnson znów snuje misterną historię zbrodni pełną bogatych emocjonalnie postaci. Poruszając się między – oddanymi równie drobiazgowo – retrospekcją z 1995 roku a wydarzeniami współczesnymi, hipnotyzuje i porywa.

„Publishers Weekly”

Urzeczeni piątą powieścią, już nie możemy doczekać się następnych. Morderca pozostaje zagadkowy aż do momentu ujawnienia go przez Stevie. Autorka ogranicza informacje do niezbędnego minimum, wyciąganie wniosków pozostawia czytelnikom. Zaskakując zwrotami akcji, trzyma w napięciu do samego końca. Nawet kiedy już zdaje nam się, że wiemy, co nastąpi – jesteśmy w błędzie.

„The Honey Pop”

Stosując chwyty z klasycznych powieści Agathy Christie, autorka zręcznie obala schematy znane z dzieł innych twórców. Stevie jak zwykle gromadzi podejrzanych, aby ujawnić rozwiązanie, czyni to jednak w sposób świeży i zaskakujący. Bohaterowie, do których przyzwyczaiła nas Christie, zostają zastąpieni przez Johnson przyjaciółmi Stevie – nie mniej różnorodnymi i autentycznymi w emocjach niż ci klasyczni.

„BookPage”


Pochwały Nieodgadnionego

Nie wiem, czy moje serce wielbiące Christie to wytrzyma.

„Bustle”

Pamiętasz, jak pierwszy raz czytając Harry’ego Pottera, już na początku czułeś, że to coś niezwykłego? Równie magiczne jest wprowadzenie do świata nastoletniej detektyw Stevie Bell, urzekającej niczym Herkules Poirot. Rozwijające się równolegle historie zagadek kryminalnych, inteligentne dialogi i błyskotliwe refleksje oraz rzecz jasna urocza główna bohaterka – wszystko to składa się na lekturę, od której nie można się oderwać.

„USA Today”

Realiom rodem z utworów Agathy Christie towarzyszy współczesny, ostry jak brzytwa dowcip, co w połączeniu z sytuacjami z przeszłości i teraźniejszości tworzy wielowarstwowy, na wskroś nowoczesny kryminał.

„New York Times Book"


O autorce

Maureen Johnson urodziła się w Philadelphii. Od ósmego roku życia wiedziała, że będzie pisarką. Wszystko zaczęło się od wielkiej miłości małej Maureen do książek detektywistycznych: „Już jako mała dziewczynka, ledwo opanowałam trudną sztukę czytania, sięgałam po historie o śledztwach słynnego Sherlocka Holmesa. Choć nie wydają się to być lektury odpowiednie dla młodych dziewcząt, zaczytywałam się w nich bez pamięci” – opowiadała Dominice Węcławek w wywiadzie dla „IgiMag”. Jest absolwentką University of Delaware. Po ukończeniu college’u pracowała jako kierownik literacki teatru. Wkrótce przeprowadziła się do Nowego Jorku i rozpoczęła studia na Columbia University School of the Arts. Zanim stała się pisarką na pełen etat, wykonywała blisko tuzin zawodów – pracowała m.in. w restauracji i była redaktorką.

Jest bestsellerową autorką wielu powieści dla młodzieży, w tym 13 małych błękitnych kopert oraz serii The Suite Scarlett i The Shades of London. Wspólnie z Cassandrą Clare i Sarah Rees Brennan napisała popularną w Polsce serię Kroniki Bane’a, a z Johnem Greenem i Lauren Myracle – powieść W śnieżną noc. Mówi o pisaniu dla tej grupy odbiorców jako o wielkim wyzwaniu: „Młodzież potrafi natychmiast wyczuć ściemę. Tacy czytelnicy mówią też wprost, co myślą, są bezpośredni”.

Szczegóły - Dziewięcioro kłamców. Truly Devious. Tom 5

 • Autor: Maureen Johnson
 • Wydawnictwo Poradnia K
 • Seria Truly Devious
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2023
 • Ilość stron: 450
 • Format: 13.5 x 20.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788367784092
 • Język: polski
 • Podtytuł: truly Devious tom 5
 • Oryginalny tytuł: Nine Liars
 • Tłumacz: Paweł Łopatka
 • ISBN: 9788367784092
 • EAN: 9788367784092
 • Wymiary: 13.5x20.5 cm

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>