Elementarz Ważnych Słów. Przyjaźń

Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat. Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno...
12,73 * 23,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 12,00 zł

Opis

Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat.

Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno jest zrozumieć, o co chodzi dorosłym, gdy używają abstrakcyjnych pojęć. Książki z tej serii w przyjazny sposób tłumaczą więc, o co chodzi. Budują w ten sposób pewność siebie, zaufanie do języka, umiejętność wyrażania się. Pozwalają zrozumieć kwestie, o których tyle mówią dorośli – zdrowie, życzliwość, zaufanie, rozwój.

Z tomu Przyjaźń dziecko dowie się, czym jest przyjaźń, dlaczego warto o nią dbać – i jak to robić.

Na końcu tomu znajduje się lista dziesięciu pomysłów dla rodziców i pedagogów, jak pracować z książką i rozmawiać z dzieckiem o przyjaźni.

Za treścią tytułu "Przyjaźń. Elementarz Ważnych Słów" stoi Helen Mortimer, Cristina Trapanese.

Oryginalny tytuł prezentowanej publikacji to Big Words for Little People. Friendship.

Znasz kilkulatka, który zadaje masę pytań? Zaspokój jego ciekawość, czytając mu książki wyjaśniające otaczający świat. Wiele odpowiedzi na pewno znajdzie z Twoją pomocą. Każda strona jest pełna wiedzy, która rozbudzi ciekawość i rozwinie intelektualne horyzonty dziecka.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspomaga rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka. Poprawia logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Dzięki lekturze rozbudza się w nich zainteresowanie światem. Ta książeczka z całą pewnością pobudzi malucha do zadawania pytań.
  • Oryginalne, kolorowe obrazki stymulują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie jest również świetnym sposobem rozwijania zdolności mowy i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to doskonała rozrywka dla dziecka i opiekuna! Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim relację.

 

Książkę wydano w twardej okładce. Dzięki takiemu wykonaniu lektura dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po przeczytaniu książki, Twoje dziecko będzie miało ochotę na więcej perypetii bohaterów tej serii, nie wahaj się i zamów dla niego także pozostałe bajki z serii "Elementarz Ważnych Słów".

Tytuł to 1. wydanie w j. polskim. Oryginalnie książka była napisana w j. angielskim. Za przetłumaczenie publikacji na polski odpowiada Grzyb Katarzyna

Jest to dość krótka lektura - ma 32 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Pozycja Przyjaźń. Elementarz Ważnych Słów została udostępniona przez Wydawnictwo Słowne Młode. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała maluchowi, to wybierz też inne pozycje od tego wydawcy.

Szczegóły - Elementarz Ważnych Słów. Przyjaźń

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>