Fado. Nocne historie

  • Rui Pimentel
  • Timof i cisi wspólnicy
  • 9788366347526
  • 48 godzin + czas dostawy
Każdemu los zapisany??grabarz, alchemik, jurysta?A mnie przypadło w udzialeMieć głos i serce zbolałe??żyje we mnie fadista! Lizbońskie ulice, wieczorne życie, bary i fado. Kojąca muzyka i śpiew. Przemoc i zbrodnia. Seks i komedia omyłek. To wszystko doskonale podane w opowieści o fado, która nie...

60.03

-13%

69.00 zł

Dodaj do schowka

Opis


Każdemu los zapisany?

?grabarz, alchemik, jurysta?

A mnie przypadło w udziale

Mieć głos i serce zbolałe?

?żyje we mnie fadista!

Lizbońskie ulice, wieczorne życie, bary i fado. Kojąca muzyka i śpiew. Przemoc i zbrodnia. Seks i komedia omyłek. To wszystko doskonale podane w opowieści o fado, która nie jest taką historią, jaką zakładasz biorąc ten komiks do ręki.

Rui Flunser Pimentel - scenarzysta i rysownik (Lizbona, 1951). W 1975 uzyskał dyplom architekta w Wyższej Szkole Technicznej w Zurychu. Poza pracą w zawodzie pracował również jako projektant graficzny, scenograf teatralny, komiksiarz, kinooperator, ilustrator, projektant wystaw, karykaturzysta. Od 1973 rysunki, karykatury i rysunki satyryczne publikował w kraju i zagranicą. Współpracował z pismem O Jornal od 1987 aż do jego końca, potem z Visao przy felietonach ?Puro Veneno?. Miał wystawy indywidualne i zbiorowe na całym świecie. Wielokrotnie nagradzany nagrodami prasowymi. Jego prace trafiły do zbiorów Museum Karikatur & Cartoon w Bazylei (Szwajcaria) oraz Stiftung Haus der Geschichte des Bundesrepublik Deutschland w Bonn (Niemcy). Jego prace były częścią wystawy komiksu portugalskiego w 1979 w Belém (Lizbona), wystawy komiksu portugalskiego z lat 1940-1980 w 2000 w Lizbonie (Fundacja Gulbenkiana), czy też wystawy komiksu i ilustracji w 1998 w Muzeum Miasta Lizbona. Jest twórcą koncepcji wystawy ?Rysunkowa Rewolucja: Rewolucja Goździków i komiks?, którą pokazywano w Coimbrze, Aveiro i Setúbalu, a także wystawy ?Coimbra w komiksie? (2003). Publikował we współpracy z trzema innymi rysownikami w piśmie A Comuna de Paris (1975). To jego drugi opublikowany komiks (w szufladzie są jeszcze projekty, storyboardy i kilka gotowych opowieści komiksowych). Pierwszy był Camoes w obrazkach, oparty na sztuce teatralnej Jorge Serrao pod tytułem Camoes, poeta praktyczny, opublikowany w 1981.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Fado. Nocne historie

Inni Klienci kupili również