Gekon, który odkrył echo

Niesłychanie zabawna opowieść o mocy dawania z siebie wszystkiego, co najlepsze, i o tym, co wyniknąć może z niecodziennej rozmowy z… własnym echem! Na zalanej słońcem rajskiej wyspie mały gekon z wielkim ego marzy, żeby zostać gwiazdą. Od świtu do nocy serwuje sąsiadom – czy tego chcą, czy nie –...
26,90 * 44,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 26,68 zł

Opis

Niesłychanie zabawna opowieść o mocy dawania z siebie wszystkiego, co najlepsze, i o tym, co wyniknąć może z niecodziennej rozmowy z… własnym echem!

Na zalanej słońcem rajskiej wyspie mały gekon z wielkim ego marzy, żeby zostać gwiazdą. Od świtu do nocy serwuje sąsiadom – czy tego chcą, czy nie – swoje wokalne popisy. Ta samotna i bardzo kręta droga do sławy może okazać się ścieżką, która zaprowadzi małego śpiewaka do czegoś zupełnie nieoczekiwanego. No właśnie – do czego?

„Gekon, który odkrył echo” to kolejny picturebook autorstwa Jima Fielda i Rachel Bright (autorów m. in. bestsellerowych „Mysz, która chciała być lwem”, „Koala, który się trzymał”, „Wiewiórki, które nie chciały się dzielić”). Obok mistrzowsko przetłumaczonej przez Basię Supeł rymowanej historii główną rolę odgrywają w nim ilustracje. Niezależnie od wieku trudno oprzeć się wesołej szacie graficznej oraz pogodnej historii, która dodatkowo zostawia czytelnika z nienachalnym, a bardzo ważnym przesłaniem.

Rachel Bright, Jim Field, Barbara Supeł to autor historii "Gekon, który odkrył echo".

W oryginale publikacja nosi tytuł: The Gecko and the Echo.

"Gekon, który odkrył echo" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książeczki to gwarancja doskonałej zabawy. Krótka forma to dobry sposób na to, by dziecko będące w wieku od 3 do 5 lat zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Przedszkolaki w wieku 4-5 lat rozwijają się w tym czasie wyjątkowo szybko. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą wartościowych książeczek.

5 zalet czytania książek z maluchami:

  • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wzmacnia umiejętność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów w prawdziwym życiu.
  • Rozbudza w nich zainteresowanie światem.
  • Ładne, barwne ilustracje rozbudowują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Poza tym lektura książek wspomaga dzieci w nauce mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie fraz ćwiczy aparat mowy i wzbogaca zakres słownictwa.
  • To super zabawa dla dziecka i rodzica. Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Opowieść ma twardą okładkę, która zapewnia jej lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki temu dużo ciężej jest ją zniszczyć.

Jest to krótka lektura - ma 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Gekon, który odkrył echo" udostępniło Wydawnictwo Zielona Sowa. Jeśli ta książeczka zaintryguje szkraba, to wybierz także pozostałe pozycje od tego wydawcy.