Gra MoMo Epideixis

  • 5900238764987
MoMo to gra logiczna, której celem jest rozwijanie i ćwiczenie myślenia logicznego i kombinatorycznego. MoMo jest uniwersalną grą dla 2 – 6 graczy powyżej 6. roku życia. Polega ona na manipulowaniu kolorowymi patyczkami i na układaniu ich w taki sposób, aby odtworzyć wzór z wylosowanej karty....

37.05 zł

-7%

40.00 zł

Chwilowo niedostępny

Dodaj do schowka

Opis


MoMo to gra logiczna, której celem jest rozwijanie i ćwiczenie myślenia logicznego i kombinatorycznego.

MoMo jest uniwersalną grą dla 2 – 6 graczy powyżej 6. roku życia. Polega ona na manipulowaniu kolorowymi patyczkami i na układaniu ich w taki sposób, aby odtworzyć wzór z wylosowanej karty. Podczas rozgrywki gracze ćwiczą koncentrację, intuicje geometryczne, orientację na płaszczyźnie oraz myślenie kombinatoryczne.

Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów. A zdobywa się je za ułożenie patyczków zgodnie z wylosowanym wzorem. W swojej kolejce gracz może zmienić położenie tylko 1 patyczka.

I właśnie za ten prawidłowo ułożony wzór dostaje się punkty. Jak je liczymy? Za ułożenie patyczków w takim samym kształcie, jaki pokazuje karta, gracz otrzymuje 2 punkty. A jeśli jeszcze kolor któregoś z patyczków pasuje do ułożenia z karty, to za każdy taki kolor gracz otrzymuje po 1 punkcie. Zebrane punkty zapisujemy na osobnej kartce i losujemy kolejną kartę. Wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów.

MoMo – na czym polega atrakcyjność gry?
Ponieważ każdy gracz ma w ręku kartę z innym wzorem, dąży do innego celu. Czyli przekładając patyczki tak, aby pasowały do naszego wzoru, jednocześnie przeszkadzamy innym graczom i utrudniamy im otrzymanie wzoru z karty, którą wylosowali oni. ??

MoMo – mały bohater z egipskiej pustyni
Grze towarzyszy opowieść o małym chłopcu o imieniu Momo, który odnalazł na pustyni tajemnicze kości. Do kogo one należały? Skąd się tam wzięły? Kto pomoże chłopcu rozwikłać tę zagadkę? Tego wszystkiego dowiecie się z załączonej do gry instrukcji.

Znajdziecie w niej także propozycje i opisy innych wersji tej gry.

Zabawy dla dzieci młodszych
Niektóre elementy gry mogą być wykorzystywane w zabawach z młodszymi dziećmi. Mogą one na przykład za pomocą patyczków po prostu odtwarzać wzory z kolejnych kart. Potem tę zabawę można utrudnić poprzez układanie wybranych wzorów z pamięci albo na czas. Tego typu zabawy świetnie wpływają na rozwój koncetracji i umiejętności analizy wzrokowo-ruchowej pozwalają też ćwiczyć małą motorykę.

MoMo należy do serii gier logicznych,których autorem jest dr Jan Amos Jelinek z Katedry Pedagogiki Małego Dziecka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Wcześniej w tej serii ukazały się gry:

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Gra MoMo Epideixis

  • Producent Epideixis
  • Wiek: 5-7 lat, 8-11 lat
  • Rok wydania: 2018
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5900238764987
  • Waga (g): 198
  • EAN: 5900238764987