Gra w bierki. Rodzina Duszów. Tom 2
- Luna
- Rodzina Duszów
-
9788368647174
Poruszająca saga o dorastaniu w cieniu historii, o odwadze trwania razem, nawet gdy codzienność wymaga coraz to nowych poświęceń.
Lata pięćdziesiąte. Trzy siostry – Elżbieta, Irena i Gabriela – oraz ich bracia wkraczają w dorosłość, odkrywając, że życie, niczym gra w bierki, wymaga ostrożności i podejmowania decyzji w odpowiednim momencie. Każdy ich ruch może odmienić przyszłość całej rodziny Duszów.
Elżbieta zmaga się z niepewnością dotyczącą tego, jaką drogą dalej podążać. Irena walczy o przetrwanie w domu teściowej, gdy jej mąż traci zdrowie. Gabriela, odarta z młodzieńczych złudzeń, próbuje odnaleźć siebie w świecie sztuki i miłości. Rysiek staje przed pierwszymi poważnymi wyborami, poznaje smak miłości. Marian odkrywa w sobie niespotykany talent.
Losy rodzeństwa splatają się w burzliwych czasach powojennej Polski i prowadzą aż do przełomowego roku 1968 – czasu niepokoju, buntu i przemian, które przynoszą zarówno lęk, jak i nadzieję.
Gra w bierki to opowieść o tym, że w walce o wolność i szczęście największą moc ma wybaczenie – sobie i innym.
KAŻDY Z NAS GRA W BIERKI ZE SWOIM PRZEZNACZENIEM…
2 tom sagi Rodzina Duszów
Szczegóły - Gra w bierki. Rodzina Duszów. Tom 2
- Tytuł: Gra w bierki
- Autor: Hanna Cygler
- Wydawnictwo Luna
- Seria Rodzina Duszów
- Oprawa: Miękka
- Rok wydania: 2026
- Ilość stron: 368
- Format: 13.5 x 20.5 cm
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788368647174
- Język: polski
- Nr wydania: 1
- ISBN: 9788368647174
- EAN: 9788368647174
- Wymiary: 13.5x20.5 cm
“Nagle ogarnęło ją dziwne uczucie, że będzie za nim tak dreptać do końca życia…”
Drugi tom cyklu „Rodzina Duszów” – Gra w bierki od Hanny Cygler – to historia, która od pierwszych stron wciąga i nie pozwala się odłożyć.
Lata 50. nie są tu tylko tłem – to czas, w którym marzenia zderzają się z rzeczywistością, a upragniona wolność szybko ustępuje miejsca nowym ograniczeniom. Autorka z ogromną uważnością prowadzi nas przez losy rodzeństwa Duszów – Elżbiety, Ireny, Gabrysi, Ryśka i Mańka – którzy wkraczają w dorosłość, każdy na własnych zasadach i z własnym bagażem doświadczeń.
To powieść o relacjach – niełatwych, pełnych napięć, niedopowiedzeń i emocji, które często kryją się między słowami. Codzienność bohaterów jest surowa, momentami bolesna, ale jednocześnie prawdziwa do granic możliwości.
Ogromnym atutem jest styl autorki – lekki, naturalny i niezwykle płynny. Czytając, miałam wrażenie, że nie jestem tylko obserwatorką, ale stoję tuż obok bohaterów – słucham ich milczeń, dostrzegam drobne gesty, czuję to, czego nie potrafią wypowiedzieć.
W tej historii znajdziecie wszystko to, co najtrudniejsze i najbardziej ludzkie: wstyd, żal, zmęczenie, ale też czułość, bliskość i nadzieję, która potrafi przetrwać nawet w najbardziej szarej rzeczywistości.
To książka o dorastaniu – nie tylko do miłości, ale i do odpowiedzialności.
O świecie bez złudzeń, ale z rosnącą świadomością.
O tym, że nawet w najtrudniejszych czasach można odnaleźć światło.
Poruszająca, prawdziwa i zostająca w głowie na długo. Z niecierpliwością czekam na finał tej historii!