Haiku. Płatki róż ciernie głogu

Autorka, Maria Bury, w XVII już tomiku haiku pod tytułem PŁATKI RÓŻ CIERNIE GŁOGU zabiera nas w kolejną podróż do świata haiku.Jej nowy tomik o niezwykle intrygującym tytule zdaje się mówić - to, w co teraz wierzę, odzwierciedla się w słowach, które napisałam na skrawku papieru: nic, co zrobiłam w...
25,00

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 20,03 zł

Opis

Autorka, Maria Bury, w XVII już tomiku haiku pod tytułem PŁATKI RÓŻ CIERNIE GŁOGU zabiera nas w kolejną podróż do świata haiku.

Jej nowy tomik o niezwykle intrygującym tytule zdaje się mówić - to, w co teraz wierzę, odzwierciedla się w słowach, które napisałam na skrawku papieru: nic, co zrobiłam w życiu, nie było błędem. Poznawałam ludzi, uczyłam się od nich życia, przechodziłam przez okresy wzlotów i upadków, aby w końcu móc napisać to, co teraz czytacie. Aby pozwolić wiedzy i mądrości, którą zdobyłam, zamanifestować siebie. Moje haiku jest sztuką słów używanych do wyrażania surowego piękna życia, tego, co mnie otacza i tego, co po mnie zostanie. Pragnę dzielić się chwilami namiętności i wolności wypowiedzi, samoakceptacji i tożsamości. Czy zastanawialiście się, co zrobić z płatkami róż, gdy bukiet uschnie? Płatki róż, które w bukiecie usychają być może zbyt wcześnie, nie pozwalają autorce ich wyrzucić. Są wskazówkami dobrego, które było i jest i niech trwa, nawet w innej formie.

Oprócz płatków róż autorka powołuje się na ciernie głogu.

Głóg zajmuje ważne miejsce w poezji, prozie, legendach i tradycji. W magii leczenia ziołami, głóg był ceniony jako tonik nasercowy. Starożytni Rzymianie i Grecy postrzegali głóg jako symbol miłości i małżeństwa. Wierzono, że jest on amuletem odpędzającym złe duchy. Współcześnie roślina uznawana jest za świętą, gdyż wierzy się, że korona cierniowa noszona przez Jezusa została wykonana z gałęzi tej rośliny. Symbolika płatków róż i cierni głogu w tytule tego tomiku haiku prowokuje refleksją, że życie to nie tylko zapach róż i miłość, to także ból i cierpienie. Nie zawsze przez nas zawinione.

Zapraszam do lektury tego tomiku.

Szczegóły - Haiku. Płatki róż ciernie głogu

  • Autor: Maria Bury
  • Wydawnictwo Astrum
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2022
  • Ilość stron: 100
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788366926677
  • ISBN: 9788366926677
  • EAN: 9788366926677

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również