Historia 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Liceum i technikum

 • WSiP
 • 1147/1/2022
 • 9788302204838
 • 1 dzień + czas dostawy
Nowa edycja podręcznika Historia 1. Liceum i technikum wzbogacona o nowe elementy i zgodna ze zmianami w podstawie programowej. Uczeń i nauczyciel mają pewność, że w pełni zrealizują materiał wymagany na egzaminie maturalnym. Wskazówki i plan krok po kroku tworzenia maturalnej wypowiedzi...
61,99 * 63,30 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 60,43 zł

Opis

Nowa edycja podręcznika Historia 1. Liceum i technikum wzbogacona o nowe elementy i zgodna ze zmianami w podstawie programowej. Uczeń i nauczyciel mają pewność, że w pełni zrealizują materiał wymagany na egzaminie maturalnym.

Wskazówki i plan krok po kroku tworzenia maturalnej wypowiedzi argumentacyjnej usprawnią umiejętność pisania wypracowań. Warsztaty historyka pozwalają opanować umiejętność pracy z różnymi typami źródeł występującymi na maturze. W nowej edycji podręcznika dla klasy 1 zostały przedstawione 2 epoki: Starożytność, Średniowiecze.

Treść podręcznika podzielono na 6 działów: Pradzieje i historia starożytnego Wschodu, Świat starożytnych Greków, Rzym i świat śródziemnomorski pod rzymskim panowaniem, Kształtowanie się średniowiecznej Europy, Rozkwit średniowiecza, Schyłek średniowiecza.

Na początku podręcznika znajduje się wprowadzenie najważniejszych pojęć dotyczących nauk historycznych, informacje odnoszące się do periodyzacji dziejów, rodzajów źródeł historycznych i ich krytycznej analizy.

FAQ

Sekcja często zadawanych pytań i odpowiedzi

Kto napisał "Historia 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Liceum i technikum"?
Podręcznik "Historia 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Liceum i technikum" jest opracowaniem zbiorowym, czyli w tworzenie zawartości zaangażowanych było wielu osób.

 
Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Publikacja Historia 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Liceum i technikum została przygotowana przez Wydawnictwo WSiP.

 
Jaki jest numer zatwierdzenia MEN tego podręcznika szkolnego?
1147/1/2022 jest nr dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego. Nazywany numerem MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręczniku szkolnym informuje kupującego o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku edukacyjnego. Wbrew obiegowej opinii termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu szkolnego. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez metodyków Ministerstwa Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z zakresem nauczania, a także z kryteriami jakościowymi.

 
Na podstawie czego mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj szczegółowo wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na nr dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z wykazu podręczników szkolnych udostępnionych przez szkołę.

 
Kilka słów o wydającym ten podręcznik szkolny:
Od 1945 r., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) oferują najwyższej jakości materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów w całej Polsce. Wydając 25 tysięcy pozycji z łącznym nakładem przekraczającym 2 miliardy sztuk, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne są jednym z najbardziej rozpoznawalnych publikacji w kraju. Wydawnictwo specjalizuje się w produkcji wielu typów materiałów, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne rozwijają też innowacyjne serwisy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące podręczniki w wersji elektronicznej, oraz prowadzi Klub Nauczyciela.
 
Jaki jest poziom wiedzy tego podręcznika?
Ten materiał jest przeznaczony do wykorzystania na poziomie podstawowym.

 
Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
359 jest liczbą stron Historia 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Liceum i technikum. Jest wypełniony edukacyjną treścią uatrakcyjnioną ilustracjami. Zawarto w nim znaczące, starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.

 
Do której klasy i na jakim stopniu edukacji jest niezbędny opisywany podręcznik?
Pozycja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.
 
Do jakiego przedmiotu jest przeznaczona ta publikacja?
Podręcznik został opracowany z myślą o konkretnej sekcji nauki, jaką jest historia.

 
W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Nie zapomnij o zeszytach! Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i w dobrym stylu. Dedykowane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a wręcz dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję szkolną, z którą, w naszej opinii, warto wejść w nowy rok szkolny.

 
Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, dowiesz się tutaj.

 

Szczegóły - Historia 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Liceum i technikum

 • MEN: 1147/1/2022
 • Wydawnictwo WSiP
 • Rok wydania: 2022
 • Oprawa: Miękka
 • Ilość stron: 359
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788302204838
 • Język: polski
 • Podtytuł: Szkoła ponadpodstawowa.
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788302204838

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>