Historia i społeczeństwo. Ojczysty Panteon i ojczyste spory. Podręcznik. Liceum i technikum

Podręcznik prezentuje treści kształcenia w układzie chronologicznym. Ukazuje ważne wydarzenia z historii Polski oraz postacie, które swoimi działaniami znacząco wpłynęły na dzieje ojczyste. Prezentuje także bohatera zbiorowego – polskie społeczeństwo – w różnych, często dramatycznych, okresach jego...
41,74

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 38,76 zł

Opis

Podręcznik prezentuje treści kształcenia w układzie chronologicznym. Ukazuje ważne wydarzenia z historii Polski oraz postacie, które swoimi działaniami znacząco wpłynęły na dzieje ojczyste. Prezentuje także bohatera zbiorowego – polskie społeczeństwo – w różnych, często dramatycznych, okresach jego historii.

Najważniejsze zalety naszego podręcznika:

  • skuteczny – prezentowany materiał jest niezbędny do powtórzenia i utrwalenia dziejów ojczystych przed obowiązkowym egzaminem maturalnym z języka polskiego;
  • przystępny – doświadczeni i znający swoich czytelników autorzy prostym językiem prezentują dzieje – od antycznej tradycji bohaterskiej, przez narodziny państwowości polskiej w średniowieczu, po przemiany przełomu XX i XXI w.;
  • ciekawy – starannie dobrane, interesujące materiały źródłowe gwarantują zrozumienie nawet najtrudniejszych zagadnień historii, a zestawienie bohaterów i antybohaterów oraz przedstawienie wielkich sporów różniących Polaków mogą stać się zarówno źródłem pozytywnych wzorów, jak i inspirować do krytycznej dyskusji na temat losów ojczyzny;
  • nowoczesny i atrakcyjny wizualnie – dzięki profesjonalnie przygotowanemu i różnorodnemu zasobowi archiwalnych zdjęć, map i infografik oraz fotografiom rekonstruktorów można łatwiej wyobrazić sobie opisywane wydarzenia;

Podręcznik jest przystosowany do nowych wymagań MEN obowiązujących w szkołach ponadgimnazjalnych od września 2015 r.

Ten papierowy podręcznik ma także swój odpowiednik w wersji elektronicznej.

Doskonałym uzupełnieniem podręcznika są:

  • Atlas. Historia. Gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne,
  • Kalejdoskop historii. Materiały multimedialne dla nauczycieli historii oraz historii i społeczeństwa. Gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne (DVD).

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź pytania i odpowiedzi

Kto jest autorem "Historia i społeczeństwo. Ojczysty Panteon i ojczyste spory. Podręcznik. Liceum i technikum"?
Autorami tytułu są Marcin Markowicz, Olga Pytlińska, Agata Wyroda.
Są autorami paru podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają wyższe stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia i wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pomoc naukowa "Historia i społeczeństwo. Ojczysty Panteon i ojczyste spory. Podręcznik. Liceum i technikum" została wydana przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki jest numer dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego?
644/1/2013/2015 jest nr dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Wskazuje on, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako ciekowostkę zaznaczmy, że termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Zgadza się, podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauki obowiązującymi na dzień nadania numeru. Podręcznik został oznaczony numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został zweryfikowany w kwestii zgodności z ramą programową.


Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia poprawności zamawianych książek do szkoły z listą potrzebnych:
1. Zdobądź wykaz podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj zgodność tytułu, nr MEN, autorów, wydawnictwa.
3. Sprawdź, czy wymienione szczegóły znajdują się na karcie oglądanego produktu.


Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Historia i społeczeństwo. Ojczysty Panteon i ojczyste spory. Podręcznik. Liceum i technikum"?
Tytuł jest częścią popularnej serii "OJCZYSTY PANTEON I OJCZYSTE SPORY".
Wraz z innymi składowymi cyklu, podręcznik ten ma na celu dostarczenie spójnych materiałów edukacyjnych, które pomogą ich studentom rozwijać wiedzę, a także umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.


Do której klasy i na jakim poziomie nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas LO 1-4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

Do nauki, jakiego przedmiotu potrzebna jest ta publikacja?
Podręcznik wydano do nauki przedmiotu historia.


Ile stron ma ta pozycja?
256 - tyle stron liczy ten tytuł.
Jest wypełniony treścią edukacyjną uwydatnioną ilustracjami. Zawarto w nim ważne, starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.


Informacje o wydawcy opisywanego podręcznika szkolnego:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to uznany podmiot na polskim rynku edukacyjnym. Począwszy od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 r., WSiP wydało dużą liczbę publikacji edukacyjnychwe współpracy z wybitnymi ekspertami i naukowcami. Oferta wydawnictwa obejmuje liczne cykle podręczników, poradniki, kursy i repetytoria, jak również innowacyjne serwisy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Ponadto, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dodatkowe wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach. Plus na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść energetycznie i we własnym stylu. Dedykowane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź artykuły i przybory szkolne, z którymi warto zacząć rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, przeczytasz tutaj.


Szczegóły - Historia i społeczeństwo. Ojczysty Panteon i ojczyste spory. Podręcznik. Liceum i technikum

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Odkryj radość z ogrodnictwa >>