Jak Johan uratował cielaka

Johan i jego rodzice mieli tylko jedną krowę. Niestety, pewnego zimowego dnia Embla zjadła gwóźdź i zdechła. Johan jest zrozpaczony - dlaczego takie nieszczęście musiało spotkać jego jedyną, ukochaną krowę? Niedługo potem, odgarniając wieczorem śnieg z obejścia, Johan słyszy dziwne odgłosy...
19,67 * 29,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 18,94 zł

Opis

Johan i jego rodzice mieli tylko jedną krowę. Niestety, pewnego zimowego dnia Embla zjadła gwóźdź i zdechła. Johan jest zrozpaczony - dlaczego takie nieszczęście musiało spotkać jego jedyną, ukochaną krowę? Niedługo potem, odgarniając wieczorem śnieg z obejścia, Johan słyszy dziwne odgłosy dochodzące od strony gościńca. Kiedy zagląda do przydrożnego rowu, dokonuje niezwykłego odkrycia!

Opowiadanie Astrid Lindgren zilustrowane przez mało jeszcze znaną w Polsce Marit Törnqvist, której wspaniale udało się oddać charakter dawnej Smalandii oraz jej mieszkańców. Polecamy również historię innego smalandzkiego chłopca zilustrowaną przez tę samą ilustratorkę "Jak Kalle rozprawił się z bykiem".

Astrid Lindgren to autor tytułu "Jak Johan uratował cielaka".

W oryginale książka jest zatytułowana: När Bäckhultarn for till stan.

"Jak Johan uratował cielaka" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książeczki to gwarancja świetnej zabawy. Wybór krótkich opowieści to doskonały pomysł, by kilkuletnie dziecko zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Marit Törnqvist podpisuje się pod graficzną zawartością książki.

Maluchy w wieku 5-7 lat rozwijają się w tym okresie bardzo szybko. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą wartościowych książeczek.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspomaga rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny malucha. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Dzięki lekturze rozwija się u nich zainteresowanie światem. Ta książka z pewnością zmotywuje go do zadawania wielu pytań.
  • Ładne, barwne obrazki rozbudowują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie razem z maluchem stwarza mu dobrą okazję do ćwiczenia i trenowania zdolności mówienia. Rozmawianie z dorosłym na temat treści korzystnie wpływa na jego rozwój.
  • To doskonała rozrywka dla dziecka i rodzica. Spędzając wartościowy czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Opowieść wydano w twardej okładce. Dzięki dobrej jakości wykonaniu lektura zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po ukończeniu książeczki, Twoje dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy perypetii bohaterów tej serii, nie zastanawiaj się - sprawdź również następne książki z serii "Astrid Lindgren".

Ten egzemplarz to 1. wydanie w języku polskim. Pierwotnie książka była napisana w j. szwedzkim. Anna Węgleńska odpowiada za przetłumaczenie na polski.

Jest to bardzo krótka lektura - ma 32 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Publikacja Jak Johan uratował cielaka została wydana przez Wydawnictwo Zakamarki. Jeśli ta książeczka wciągnie malucha, to zobacz również inne pozycje tego wydawcy.