Kabała

31,48


Dodaj do listy zakupowej

Cena regularna: 49,90 zł -37%
Cena sugerowana przez producenta/wydawcę.
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 32,92 zł -4%
Opis

Opowieść o dziedziczonym złu, wypartej historii i współczesnej Polsce, w której stare grzechy wracają w nowej, znacznie groźniejszej formie.

Rok 2023. Marek Wirst, ceniony prawnik dużej grupy finansowej, odmawia podpisania fałszywego komunikatu giełdowego. Kilka dni później traci pracę. W tym samym czasie dowiaduje się, że jego matka, z którą od lat prawie nie utrzymywał kontaktu, leży w szpitalu po ciężkim zawale.

Powrót do rodzinnego miasteczka w południowej Wielkopolsce staje się początkiem lawiny. Po śmierci matki Marek odkrywa, że była niewyobrażalnie bogata. Źródło majątku prowadzi wprost do mrocznych lat okupacji i czasów komunistycznego aparatu represji - do grabieży pożydowskiego mienia, cynicznego wykorzystywania antysemityzmu i układów, które przetrwały zmianę ustroju.

Im głębiej Wirst sięga w przeszłość, tym wyraźniej widzi, że fortuna jego rodziny nie jest tylko historią sprzed dekad. To kapitał, który dziś finansuje wpływową nacjonalistyczną partię i realnie kształtuje politykę kraju.

Szczegóły - Kabała

  • Tytuł: Kabała
  • Autor: Piotr Gajdziński
  • Wydawnictwo Muza
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2026
  • Ilość stron: 416
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788328739864
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788328739864
  • EAN: 9788328739864
  • Wymiary: 13x20.5 cm

Dane producenta

MUZA SA, ul. Sienna 73, 00-833 Warszawa, Polska, muza@muza.com.pl

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

O Autorze

Popularne tematy