Kapetyngowie. Dynastia, która stworzyła średniowieczną Francję

67,70
Opis
Historia najpotężniejszego królestwa chrześcijańskiego świata.
Opowieść o wstrząsach religijnych, bohaterskich czynach, zdradach, świętych wojnach, pogromach i prześladowaniach. O rodzie obdarzonym wyobraźnią i ambicją, przekonanym, że sam Bóg wybrał go do wielkich celów. Oni nie tylko rządzili Francją. Oni ją stworzyli.
Dzieje Kapetyngów, ich wzlotów i upadków, to wielka epopeja europejskiej historii. Zaczynając w X wieku od skromnego przyczółka wokół Paryża, zbudowali oni państwo rozciągające się od Atlantyku po Morze Śródziemne i od Rodanu po Pireneje. Dali początek instytucjom, które przetrwały aż do rewolucji francuskiej, przekształcili Paryż z błotnistego zaścianka w olśniewającą metropolię i przyłożyli ręki do najbardziej rozpoznawalnych osiągnięć średniowiecza, od architektury gotyckiej, poprzez wyprawy krzyżowe, aż po „miłość dworską”. Niejeden raz ich wrogowie popełniali błąd, nie doceniając, z kim się mierzą, oni zaś dzięki przebiegłości, bezwzględności, szczęściu i małżeństwom pokonywali ich wszystkich.
Justine Firnhaber-Baker znakomicie oddaje nie tylko życie kapetyńskiego dworu, dokonania intelektualne, bitwy i religijny zapał owych czasów, lecz także ciąg katastrof, który doprowadził w końcu do upadku tej dynastii.
Historia francuskiej polityki, religii i architektury ukazanej przez pryzmat bitew, krucjat, pogromów, spisków i nieprawdopodobnej liczby makabrycznych egzekucji. Buntownicza i błyskotliwa książka (…) ma wszystkie zalety dobrej narracyjnej historii: jednocześnie naukowa i wspaniale rozrywkowa. - Dan Jones, autor książki „Templariusze. Rozkwit i upadek zakonu świętych wojowników”
Wspaniała, fascynująca książka. [Autorka] ma głęboką wiedzę na temat średniowiecza. - „Wall Street Journal”
Znakomita, iskrząca się opowieść. - „BBC History”
Kapetyngowie to prawdziwa rozkosz pod każdym względem. Justine Firnhaber-Baker doskonale zna dzieje Kapetyngów i opowiada o nich tak, że książka ta wciąga od początku do końca. - Matthew Gabriele, współautor „The Bright Ages”
Wnikliwa historycznie i znakomita narracyjnie. Firnhaber-Baker ożywia królów i królowe Francji z dynastii Kapetyngów z niezwykłą werwą oraz intymnością. - Jay Rubenstein, autor „Armies of Heaven”
Prawdziwy skarb dla każdego, kto interesuje się średniowiecznym światem królów, polityki i religii. - David Brooks „Daily Telegraph”

Szczegóły - Kapetyngowie. Dynastia, która stworzyła średniowieczną Francję

  • Tytuł: Kapetyngowie. Dynastia, która stworzyła średniowieczną Francję
  • Autor: Justine Firnhaber-Baker
  • Wydawnictwo Rebis
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2026
  • Ilość stron: 456
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788383383484
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: House of Lilies
  • Tłumacz: Norbert Radomski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788383383484
  • EAN: 9788383383484
  • Wymiary: 22.5 x 15 cm

Dane producenta

DOM WYDAWNICZY REBIS SP. Z O.O., ŻMIGRODZKA 41/49, 60-171 Poznań, Polska, rebis@rebis.com.pl

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

O Autorze

Popularne tematy