Kapitan Nauka. Zagadki obrazkowe. Angielski w zagadkach 3-5 lat

Angielski 3–5 lat. Zagadki obrazkowe to kreatywna książeczka z łamigłówkami w języku angielskim dla przedszkolaków. Kolorowe ilustracje pomagają w przyswajaniu angielskich słówek i zwrotów. Dzięki temu bez wysiłku i podczas dobrej zabawy dzieci utrwalają znaczenie obcych wyrazów i uczą się...
17,42 * 29,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 17,84 zł

Opis

Angielski 3–5 lat. Zagadki obrazkowe to kreatywna książeczka z łamigłówkami w języku angielskim dla przedszkolaków. Kolorowe ilustracje pomagają w przyswajaniu angielskich słówek i zwrotów. Dzięki temu bez wysiłku i podczas dobrej zabawy dzieci utrwalają znaczenie obcych wyrazów i uczą się samodzielnie je stosować we właściwym kontekście. Odpowiednio dobrane słownictwo związane z zainteresowaniami dzieci w tym wieku i ich najczęstszymi aktywnościami poszerza wiedzę o świecie oraz rozwija wyobraźnię językową i pamięć.

Trening językowy przez zabawę

Książeczka Angielski 3–5 lat. Zagadki obrazkowe zawiera blisko 100 wciągających zabaw o różnym stopniu trudności, takich jak łączenie wyrazów z ilustracją, rozwiązywanie labiryntów i plątaninek, odgadywanie właściwego przedmiotu na podstawie wyróżniających cech czy porównywanie obiektów.

Zagadki w formie pytań i odpowiedzi rozwijają umiejętności komunikacyjne oraz uczą prostych zwrotów, które można wykorzystać w rozmowie. Na każdej stronie znajdują się dwa zadania, a na odwrocie – odpowiedzi do nich wraz z tłumaczeniem polecenia.

Atrakcyjna tematyka i sympatyczni bohaterowie angażują uwagę, rozwijając umiejętność koncentracji na zadaniu, a humorystyczne ilustracje Filipa Depy doskonale uzupełniają polecenia, wspomagają zapamiętywanie angielskich słówek i zwrotów oraz gwarantują mnóstwo doskonałej zabawy. Zestaw zagadek to inspirujący sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu, a także zajmująca rozrywka podczas podróży lub pikniku w plenerze.

Książeczka z zaokrąglonymi rogami została wyprodukowana w Polsce z troską o bezpieczeństwo dzieci.

Rozwój: nauka angielskiego, poznawanie świata, pamięć, koncentracja

W serii również:

 • Zagadki obrazkowe Angielski 4–6 lat
 • Zagadki obrazkowe Angielski 5–7 lat
 • Zagadki obrazkowe Angielski. Find AND match 5–7 lat
 • Zagadki obrazkowe Angielski 6–9 lat
 • Zagadki obrazkowe Figle-migle! 2–4 lata
 • Zagadki obrazkowe Hip, hip, hurra 2–3 lata
 • Zagadki obrazkowe Re, re, kum, kum 2–3 lata
 • Zagadki obrazkowe Zgadywanki 3–5 lat
 • Zagadki obrazkowe Łamigłówki 3–5 lat
 • Zagadki obrazkowe Zabawy logiczne 3–5 latZagadki obrazkowe Zabawy logiczne 6–9 lat
 • Zagadki obrazkowe Koncentracja 6–9 lat
 • Zagadki obrazkowe Czytanie, pamięć, koncentracja 6–9 lat
 • Zagadki obrazkowe Matematyka 6–9 lat
 • Zagadki obrazkowe Ortografia 6–9 lat
 • Zagadki obrazkowe Koncentracja 6–9 lat

O autorach

Barbara Jakubowska – nauczycielka języka angielskiego, autorka zagadek i książeczek dla dzieci.

Filip Depa – leworęczny ilustrator, grafik, fan Pixarowych produkcji, produktów Wacoma oraz wszelakich artykułów papierniczo-plastycznych. Mieszka w Krakowie.

Autorem tytułu "Kapitan Nauka. Zagadki obrazkowe. Angielski w zagadkach 3-5 lat" jest Barbara Jakubowska, Filip Depa.

Jeśli pragniesz, by Twój przedszkolak od najmłodszych lat rozpoczął naukę języka obcego, sięgnij po książeczkę pt."Kapitan Nauka. Zagadki obrazkowe. Angielski w zagadkach 3-5 lat". Publikacja w łatwy i przyjazny sposób poszerza zasób obcych słów. Zapewnij swojemu dziecku solidne podstawy do osiągnięcia sukcesu w przyszłości.

"Kapitan Nauka. Zagadki obrazkowe. Angielski w zagadkach 3-5 lat" składa się głównie z obrazków oraz niedługich treści. W tego typu publikacjach głównym elementem są grafiki, natomiast tekst jest dodatkiem. Historie bogate w obrazki sprawdzą się głównie dla młodszych dzieci. Obrazki stymulują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i rozbudzają kreatywność.

Dzieci w wieku 3-5 lat rozwijają się w tym czasie bardzo intensywnie. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą odpowiednich lektur.

Poznaj 5 zalet czytania książeczek z dziećmi:

 • Poprawia zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny urwisa.
 • Dzięki lekturze rozwija się w nich ciekawość świata. Ta książeczka z całą pewnością skłoni malucha do zadawania wielu pytań.
 • Piękne, barwne obrazki rozwijają wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
 • Poza tym lektura książeczek wspomaga przedszkolaków w kształceniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie zdań ćwiczy aparat mowy i wzbogaca słownictwo.
 • To doskonała zabawa dla dziecka i rodzica! Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim relację.

Publikację wydano w zintegrowanej oprawie. Dzięki niej lektura zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd. Jest to format wydania, który stanowi wersję pośrednią między oprawą miękką a twardą. Często jest określany jako oprawa twardsza od miękkiej, a miększa od twardej.

Jeśli po lekturze całej książki, Twoje dziecko będzie chciało poznać więcej przygód bohaterów tej serii, nie czekaj - sprawdź również kolejne książki z serii "Zagadki obrazkowe".

Jest to niezbyt długa produkcja - ma 92 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Publikacja "Kapitan Nauka. Zagadki obrazkowe. Angielski w zagadkach 3-5 lat" została opublikowana przez Wydawnictwo Kapitan Nauka. Jeśli ta książeczka spodoba się szkrabowi, to wybierz również inne tytuły od tego wydawcy.