Koloruję z Plastusiem - Plastuś wita wiosnę

Plastuś i jego przyjaciel Pajacyk wybrali się na wycieczkę za miasto, aby przywitać wiosnę! Zobaczyli kwitnące wiosenne kwiaty, topili marzannę, spotkali ptaki przylatujące z ciepłych krajów, zaprzyjaźnili się ze zwierzętami budzącymi się z zimowego snu, zebrali pierwsze wiosenne owoce, próbowali...
6,73 * 10,49 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 6,57 zł

Opis


Plastuś i jego przyjaciel Pajacyk wybrali się na wycieczkę za miasto, aby przywitać wiosnę! Zobaczyli kwitnące wiosenne kwiaty, topili marzannę, spotkali ptaki przylatujące z ciepłych krajów, zaprzyjaźnili się ze zwierzętami budzącymi się z zimowego snu, zebrali pierwsze wiosenne owoce, próbowali malować pisanki. Wsłuchaj się w piękną opowieść Plastusia o nadejściu wiosny, pokoloruj obrazki z jego pasjonującej wiosennej wyprawy.

Książeczki z serii Koloruję z Plastusiem zostały opracowane z myślą o najmłodszych dzieciach. Szeroki kontur i duże obrazki pozwolą odkryć radość kolorowania dzieciom już od 2 roku życia. Dodatkową atrakcją książeczek jest obecność ulubionego dziecięcego bohatera –  Plastusia, a także towarzysząca obrazkom do kolorowania urocza historyjka do czytania.

Mikołaj Michałowski jest autorem historii "Koloruję z Plastusiem - Plastuś wita wiosnę".

Książeczka pt. "Koloruję z Plastusiem - Plastuś wita wiosnę" powstała z myślą o kilkulatkach. Dzięki niej przedszkolaki mogą rozwijać kreatywność i zdolności poznawcze. W ramach tej książki spełnia się marzenie rodzica: rozwój i dobra zabawa w jednym!

5 zalet czytania książeczek z dziećmi:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspomaga jego umiejętność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów w prawdziwym życiu.
  • Pobudza w nich ciekawość świata.
  • Ilustracje uzupełniające treść pomogą szerzej poznać historię i ją zrozumieć. Mogą być również fantastycznym narzędziem rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Ponadto lektura książek wspomaga przedszkolaków w kształceniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie zdań ćwiczy aparat mowy i wzbogaca zakres słownictwa dziecka.
  • Czytanie to doskonała rozrywka dla dziecka i rodzica! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

Historyjka ma miękką oprawę, dzięki czemu bardzo wygodnie się ją czyta np. gdy dziecko nudzi się w poczekalni u lekarza.

Jeśli po ukończeniu książki, dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy perypetii bohaterów tego cyklu, nie czekaj i sprawdź również następne bajki z serii "Koloruję z Plastusiem".

Jest to stosunkowo krótka produkcja - ma 16 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

Pozycja "Koloruję z Plastusiem - Plastuś wita wiosnę" została opublikowana przez Wydawnictwo Siedmioróg. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała szkrabowi, to sprawdź też pozostałe tytuły od tego wydawcy.

Nie musisz wydawać dużych sum, by zapewnić dziecku dostęp do wartościowej rozrywki, takiej jak książki lub kolorowanki.