Franklin boi się burzy

Tom z serii "Franklin" Franklin pilnie obserwował barometr, ponieważ zwiastował on zmiany pogody i burze, których mały żółwik bardzo się bał. Czy uda mu się pokonać strach i oswoić burzę? Każdy tom klasycznej serii o Franklinie to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia każdego...
8,46 * 12,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 8,42 zł

Opis

Tom z serii "Franklin"

Franklin pilnie obserwował barometr, ponieważ zwiastował on zmiany pogody i burze, których mały żółwik bardzo się bał. Czy uda mu się pokonać strach i oswoić burzę?

Każdy tom klasycznej serii o Franklinie to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia każdego kilkulatka. Postacie wykreowane przez autorki są wzorcem nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych życiowych sytuacjach.

Paulette Bourgeois, Patrycja Zarawska to autor historii "Franklin boi się burzy".

W oryginale publikacja nosi tytuł: Franklin and the Thunderstorm.

"Franklin boi się burzy" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książki to gwarancja świetnej zabawy. Krótka forma to świetny pomysł, by dziecko w wieku od 3 do 5 lat zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Chcąc wspierać poprawny rozwój maluchów w wieku od 3 do 2 lat, warto czytać z nimi specjalnie przeznaczone dla nich książki.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspomaga rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Kontakt z książką ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny malucha. Rozwija umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Obrazy uzupełniające treść pomagają lepiej poznać historię i ją zrozumieć. Mogą być również świetnym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Czytanie z maluchem daje mu doskonałą okazję do ćwiczenia i rozwijania zdolności mówienia. Rozmowa z rodzicem o bohaterach korzystnie wpływa na jego rozwój.
  • Czytanie to doskonała zabawa dla dziecka i rodzica. Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

Historyjka ma miękką okładkę, co sprawia, że bardzo wygodnie się ją czyta np. gdy dziecko czeka, aż opiekun skończy załatwiać sprawunki.

Jeśli po lekturze całości książeczki, dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy perypetii bohaterów tego cyklu, nie czekaj - sprawdź również inne części z serii "Franklin".

Tytuł to wydanie 3. w j. polskim. Pierwotnie pozycja była wydana w jęz. angielskim. Za przełożenie pozycji na polski odpowiada Zarawska Patrycja

Jest to dość krótka książka - ma 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Pozycja "Franklin boi się burzy" została udostępniona przez Wydawnictwo Debit. Jeśli ta książeczka zaintryguje małego człowieka, to sprawdź również pozostałe pozycje od tego wydawcy.

Dysponujesz skromnym budżetem? Ta książeczka to niedrogi wybór.