Kapitan Nauka. Bazgraki kodują 3-6 lat

Bazgraki kodują (3–6 lat) to wciągające zabawy z podstaw programowania dla przedszkolaków. Dzięki różnorodnym szyfrom, rebusom i zagadkom dzieci uczą się tworzyć proste algorytmy, uzupełniać sekwencje oraz kodować informacje za pomocą symboli graficznych. Sympatyczne Bazgraki i ich pomysły...
17,98 * 26,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 17,49 zł

Opis

Bazgraki kodują (3–6 lat) to wciągające zabawy z podstaw programowania dla przedszkolaków. Dzięki różnorodnym szyfrom, rebusom i zagadkom dzieci uczą się tworzyć proste algorytmy, uzupełniać sekwencje oraz kodować informacje za pomocą symboli graficznych. Sympatyczne Bazgraki i ich pomysły sprawiają, że kodowanie staje się fascynującą przygodą i wyzwaniem przygotowującym do nauki matematyki, informatyki i robotyki.

Tajniki kodowania offline

Wraz z sympatycznymi Bazgrakami przedszkolaki podejmują mnóstwo wyzwań, m.in. odczytują zaszyfrowane hasła, kodują trasy podróży za pomocą symboli, tworzą algorytmy parkowania i zapisują swoje imię w języku maszyny kodującej. Ćwiczą przy tym myślenia logiczne, percepcję wzrokową oraz uważność, która przyda się w pisaniu kodu. Polecenia opracowane przez Monikę Sobkowiak, nauczycielkę i neurologopedę, zostały tak przygotowane, by dziecko w nauce programowania widziało użyteczne możliwości i rozwijało nowy sposób uczenia się zgodnie z ideą STEM. To nowe podejście do nauki polegające na rozwiązywaniu problemów metodą prób i poprawek. Integruje ono nauki ścisłe, nowoczesne technologie, inżynierię oraz matematykę, by efektywniej myśleć oraz znajdować pomysły.

Kolorowe ilustracje Poli Augustynowicz pobudzają dziecięcą ciekawość i wyobraźnię oraz motywują do nauki podstaw programowania offline.

Książka „Bazgraki kodują” umożliwia niekończącą się zabawę – zmywalne karty i flamaster suchościeralny pozwalają na wielokrotne rozwiązywanie zadań, zachęcając do rozwijania nowego sposobu uczenia się metodą prób i poprawek.

Rozwój: kodowanie, myślenie logiczne, grafopercepcja, spostrzeganie wzrokowe

W serii również:

 • Bazgraki. Emocje
 • Bazgraki i alfabet
 • Bazgraki i dinozaury
 • Bazgraki i liczby
 • Bazgraki piszą i czytają
 • Bazgraki w kosmosie

O autorkach

Monika Sobkowiak – nauczycielka wychowania przedszkolnego, neurologopeda, autorka artykułów, książek i zabaw dla dzieci. Nieustannie poszukuje kreatywnych rozwiązań edukacyjnych i sposobów na rozwijanie twórczego myślenia u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prowadzi blog Pani Monia, inspirujący nauczycieli do innowacyjnego działania w edukacji.

Pola Augustynowicz – ilustratorka i graficzka, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Studiowała na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, a także dziennikarstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Projektuje książki, tekstylia, opakowania, współpracuje z magazynami. Laureatka licznych konkursów graficznych i biennale.

Autorem historyjki "Kapitan Nauka. Bazgraki kodują 3-6 lat" jest Monika Sobkowiak, Pola Augustynowicz.

"Kapitan Nauka. Bazgraki kodują 3-6 lat" to książka z kategorii kreatywnych i rozwijających publikacji dla dzieci. Tego typu tytuły zachęcają maluchy do różnorodnych aktywności twórczych. Ponadto uczą nowych umiejętności, trenują te już nabyte i pomagają odkrywać pasje. W ramach tej książki spełnia się marzenie rodzica: rozwój i dobra zabawa w jednym!

Chcąc wspierać prawidłowy rozwój dzieci w wieku od 3 do 6 lat, warto czytać z nimi odpowiednie książeczki.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspomaga rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

 • Kontakt z książką ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Poprawia logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
 • Pobudza w nich zainteresowanie światem.
 • Kontakt dzieci z wielobarwnymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
 • Poza tym lektura książeczek wspomaga dzieci w kształceniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie zdań trenuje aparat mowy i rozwija słownictwo.
 • Czytanie to wspaniała rozrywka dla dziecka i rodzica. Spędzając wartościowy czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

Publikację wydano w miękkiej oprawie. Dzięki temu, że nie waży zbyt dużo, wychodząc z domu na zewnątrz, bez problemu można ją wrzucić dziecku do plecaka.

Jeśli po lekturze książki, Twoje dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy perypetii bohaterów tego cyklu, nie czekaj i zamów dla niego również następne części z cyklu "Kapitan Nauka".

Jest to stosunkowo krótka publikacja - ma 24 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

"Kapitan Nauka. Bazgraki kodują 3-6 lat" wydało Wydawnictwo Edgard. Jeśli ta książeczka wciągnie małego człowieka, to sprawdź także inne pozycje tego wydawcy.