Lena i Tonio, czyli świat, gdy ma się kilka lat

Lena i Tonio to wesołe rodzeństwo, które mieszka z rodzicami w małym domu z ogródkiem. Mają osiołka o imieniu Oset i psa Tymianka. Dzieci nigdy się nie nudzą, bo każdy ich dzień obfituje w przygody, niespodzianki oraz ciekawe odkrycia. Dowiadują się na przykład, jak wspaniałym wynalazkiem jest...
17,93 * 21,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 17,51 zł

Opis


Lena i Tonio to wesołe rodzeństwo, które mieszka z rodzicami w małym domu z ogródkiem. Mają osiołka o imieniu Oset i psa Tymianka. Dzieci nigdy się nie nudzą, bo każdy ich dzień obfituje w przygody, niespodzianki oraz ciekawe odkrycia.

Dowiadują się na przykład, jak wspaniałym wynalazkiem jest komputer. Da się w nim zobaczyć wszystko, nawet ciocię Gabrysię, wujka Marka i kuzynkę Majkę. Jak to możliwe? Dlaczego przejażdżka tramwajem jest ogromnym przeżyciem nie tylko dla Leny i Tonia, lecz także dla ich? taty? Co kryje w sobie walizka ukochanej babci Jadzi i co wspólnego z szukaniem skarbów mają urodziny kolegi? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź właśnie w tej książce.

Barbara Wicher to autor tytułu "Lena i Tonio, czyli świat, gdy ma się kilka lat".

Jeśli szukasz dla dziecka książeczki, której czytanie sprawi mu wielką radość i zapewni świetną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" chociażby opisywany tytuł "Lena i Tonio, czyli świat, gdy ma się kilka lat". Zbiór krótkich bajek to mądry sposób na to, by kilkuletnie dziecko utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Chcąc wspierać poprawny rozwój dzieci w wieku od 3 do 7 lat, warto czytać z nimi specjalnie przeznaczone dla nich publikacje.

Oto 5 zalet czytania książek z maluchami:

  • Kontakt z książkami ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny malucha. Rozwija umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Ładne, kolorowe obrazki rozwijają wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie jest także nieocenionym sposobem doskonalenia zdolności mowy i umiejętności opowiadania.
  • To doskonała rozrywka dla dziecka i opiekuna. Spędzając wartościowy czas z maluchem, budujesz z nim relację.

Opowieść ma miękką okładkę, co sprawia, że bardzo wygodnie się ją czyta np. gdy czekamy w kolejce do fryzjera.

Jest to średnia książka - jej długość to 120 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Lena i Tonio, czyli świat, gdy ma się kilka lat" udostępniło Wydawnictwo Skrzat. Jeśli ta książeczka zaintryguje małego człowieka, to sprawdź także pozostałe tytuły tego wydawcy.