Nędznicy. Tom 2

Powieść w planach Wiktora Hugo miała być panoramicznym obrazem całego społeczeństwa francuskiego XIX wieku oraz wykładnią poglądów autora na kwestie porządku społecznego, walki z nędzą i wykluczeniem. Na kartach Nędzników, poprzez główne wątki fabularne oraz liczne dygresje, Hugo prezentuje swój...
16,65
Opis

Powieść w planach Wiktora Hugo miała być panoramicznym obrazem całego społeczeństwa francuskiego XIX wieku oraz wykładnią poglądów autora na kwestie porządku społecznego, walki z nędzą i wykluczeniem. Na kartach Nędzników, poprzez główne wątki fabularne oraz liczne dygresje, Hugo prezentuje swój program, oparty na wierze w możliwość pozytywnej przemiany każdego człowieka oraz w ciągły, obejmujący wszystkie dziedziny życia postęp. Praca nad tym epickim dziełem trwała blisko dwadzieścia lat.

Powieść Nędznicy łączy elementy powieści realistycznej z silnymi elementami romantycznymi.

Szczegóły - Nędznicy. Tom 2

  • Tytuł: Nędznicy. Tom 2
  • Autor: Victor Hugo
  • Wydawnictwo Bellona
  • Seria Perły Literatury
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2014
  • Ilość stron: 960
  • Format: 13.0x20.0cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788311134775
  • Język: polski
  • ISBN: 9788311134775
  • EAN: 9788311134775
  • Wymiary: 13x20 cm

Dane producenta

Dressler Dublin sp. z o.o., Poznańska 91, 05-850 Ożarów Mazowiecki, Polska, sekretariat@dressler.com.pl, tel. +48 22 733 50 00

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

O Autorze

Victor Hugo to jeden z najwybitniejszych pisarzy francuskich wszech czasów. Autor "Nędzników” i "Katedry Marii Panny w Paryżu”. Poeta, dramaturg, a także działacz polityczny.

Victor Hugo tworzył w epoce romantyzmu. Wiele jego dzieł zalicza się do klasyki i to nie tylko literatury francuskiej, ale i światowej. Należą do nich z pewnością "Nędznicy” oraz "Katedra Marii Panny w Paryżu” ("Dzwonnik z Notre-Dame”).

Przyszedł na świat 26 lutego 1802 roku w Besancon. Był członkiem Akademii Francuskiej, deputowanym do Konstytuanty, a następnie Zgromadzenia Narodowego. Wspierał rewolucję lipcową 1930 roku, chociaż nie wziął w niej czynnego udziału, ponieważ wtedy to właśnie przyszła na świat jego córka. Przejmujący obraz walk ulicznych tego czasu zawarł na kartach "Nędzników”. Brał także czynny udział w wydarzeniach rewolucji lutowej w 1948 roku. Ze względu na przekonania polityczne spędził dziewiętnaście lat na dobrowolnym wygnaniu poza granicami Francji. Był bowiem zagorzałym przeciwnikiem II Cesarstwa. Wrócił do kraju dopiero po upadku Napoleona III w 1970 roku. Został członkiem Senatu. Victor Hugo zmarł 22 maja 1885 roku w Paryżu. Jego grób znajduje się w paryskim Panteonie.

Już od czasu rewolucji lipcowej Hugo potępiał burżuazję i sympatyzował z ludem. Wyrazem tego są postaci Quasimoda, żebraków oraz Esmeraldy, bohaterów "Katedry Marii Panny w Paryżu”. To fascynująca, gotycka opowieść o zakazanej namiętności, która okazuje się być swoistym przekleństwem. Opisując chorobliwą zazdrość kanonika Frolla o Esmeraldę oddał pisarz własne uczucia, a mianowicie zazdrość o żonę, która wówczas została kochanką jego literackiego krytyka. Ogromnym sukcesem okazały się dramaty Hugo, między innymi "Hernani" i "Marion Delorme". Najbardziej znanym dramatem Hugo jest jednak "Ruy Blasa”. Przygotowując się do napisania swej bodaj najwspanialszej powieści, Hugo odwiedzał więzienia i przytułki dla ubogich. Ich przygnębiającą atmosferę odmalował później na kartach "Nędzników”. Ta wielowątkowa opowieść o pogoni inspektora Javerta za zbiegłym galernikiem Jeanem Valjeanem porusza po dziś dzień serca i umysły czytelników na całym świecie.

Zaoszczędź na wyprzedaży >>

Bestsellery - Obyczajowa

Nowości - Książki