Tadek niejadek

Rymowana opowiastka o chłopczyku, który nie miał apetytu i jadł tak mało, że kiedy wziął do ręki balonik z helem... odleciał razem z nim! Tadek nie ma wyjścia - żeby powrócić na ziemię, musi zacząć jeść. I odkrywa, że jest to całkiem przyjemne!
14,34 * 24,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 12,95 zł

Opis

Rymowana opowiastka o chłopczyku, który nie miał apetytu i jadł tak mało, że kiedy wziął do ręki balonik z helem... odleciał razem z nim! Tadek nie ma wyjścia - żeby powrócić na ziemię, musi zacząć jeść. I odkrywa, że jest to całkiem przyjemne!

Za treścią tytułu "Tadek niejadek" stoi Wanda Chotomska.

Książeczka pt. "Tadek niejadek" została zakwalifikowana do sekcji Bajki wiersze i opowiadania. Idealnie nadaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Pozytywne historyjki z morałem dają maluchowi wartościową rozrywkę oraz tłumaczą świat. Zbudowanie zbioru krótkich bajek to świetny pomysł, by kilkuletnie dziecko zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Pragnąc wspierać harmonijny rozwój maluchów w wieku od 3 do 14 lat, warto czytać z nimi specjalnie przeznaczone dla nich publikacje.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspiera rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

  • Kontakt z książką ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Poprawia logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Dzięki lekturze rozbudza się u nich ciekawość świata. Ta książeczka z całą pewnością skłoni go do zadawania licznych pytań.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie jest również doskonałym sposobem szlifowania zdolności mowy i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to super rozrywka dla dziecka i opiekuna! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

Opowieść wydano w twardej okładce. Dzięki takiemu wykonaniu książka zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po lekturze całej książki, dziecko będzie chciało poznać więcej losów bohaterów tego cyklu, nie wahaj się - zamów dla niego również następne części z serii "Poduszkowce".

Jest to krótka lektura - ma 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Publikacja Tadek niejadek została udostępniona przez Wydawnictwo Literatura. Jeśli ta książeczka zaintryguje dziecko, to zobacz też pozostałe tytuły od tego wydawcy.