Wiek empatii. Jak natura uczy nas życzliwości

36,54

Produkt niedostępny

Dodaj do listy zakupowej

Opis
Jak głęboko siegają korzenie ludzkiej życzliwości? Czy w świecie zwierząt odnajdziemy współczucie, empatię i uczciwość?

Nie wierzcie tym, którzy mówią, że musimy walczyć o przetrwanie, bo taka jest natura. Wiele zwierząt przeżywa nie poprzez eliminowanie innych i przywłaszczanie sobie wszystkich zasobów, lecz poprzez współpracę i dzielenie się. Potrzebna jest więc całkowita rewolucja w tym, jak postrzegamy naturę ludzką. Zbyt wielu ekonomistów i polityków modeluje społeczeństwo ludzkie jako wieczną walkę, jaka ich zdaniem występuje w przyrodzie, a która jest tak naprawdę czczym wymysłem. Zachowują się jak magik, który najpierw podrzuca swoje założenia ideologiczne do kapelusza natury, aby następnie wyciągnąć je triumfalnie za uszy, demonstrując nam, jak bardzo świat przyrody zgadza się z ich poglądami. To sztuczka, na którą zbyt długo dawaliśmy się złapać. Jest jasne, że w świecie występuje konkurencja, jednak ludzie nie mogą żyć, jeśli ograniczą się tylko do niej.

Frans de Waal

Frans de Waal, pionier badań nad naczelnymi, odnajduje w szympansach jaśniejszą stronę naszego gatunku, zwłaszcza naszą zdolność do empatii. W ciągu lat prowadzenia badań zgromadził imponujący zasób dowodów na to, że nasza zdolność do identyfikowania się z innymi - co pozwala na współczucie i życzliwość – ma głębokie korzenie ewolucyjne. – „The Wall Street Journal”

De Waal zgromadził oszałamiającą ilość badań pokazujących, że zwierzęta posiadają wiele cech, które określamy zwykle jako „ludzkie”. Cytuje najnowsze artykuły opisujące zachowania zwierząt, podważające przekonanie o "wyższości ludzkiego sposobu myślenia" i stawiające zwierzęta pod pewnymi względami na równo z ludźmi. – „Publisher's Weekly”

To znakomita książka, celebrująca lepszą stronę naszej natury. – „Kirkus”

Szczegóły - Wiek empatii. Jak natura uczy nas życzliwości

  • Tytuł: Wiek empatii
  • Autor: Frans de Waal
  • Wydawnictwo Copernicus Center Press
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2021
  • Ilość stron: 382
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788378865803
  • Język: polski
  • Podtytuł: Jak natura uczy nas życzliwości
  • Oryginalny tytuł: The Age of Empathy: Nature's Lessons for a Kinder Society
  • Tłumacz: Lamża Łukasz
  • Nr wydania: 2
  • ISBN: 9788378865803
  • EAN: 9788378865803
  • Wymiary: 140 x 215 x 27 mm

Dane producenta

Copernicus Center Press Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Plac Szczepański 8, 31-011 Kraków, Polska, zamowienia@ccpress.pl

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

O Autorze

Popularne tematy