M. Ostatnie dni Europy
- Sonia Draga
- Mussolini
-
9788382306712
Trzecia część imponującej serii poświęconej drodze i wyborom Benita Mussoliniego. Opowieść o narodzinach wyniszczającej i krwawej wojny w samym sercu Europy.
3 maja 1938 roku Mussolini wraz z królem Wiktorem Emanuelem III i ministrem spraw zagranicznych Galeazzem Ciano oczekuje na przyjazd pociągu z Hitlerem i jego świtą. Kilka tygodni wcześniej Hitler proklamuje aneksję Austrii, a Mussolini decyduje się opuścić Ligę Narodów i przygotowuje ustawy rasowe o bezprecedensowej surowości. Pełen ślepej wiary w to, że może wpłynąć na Führera, podejmuje fatalne w skutkach decyzje o sojuszu faszystowskich Włoszech z nazistowskimi Niemcami. Wśród tych, którzy mają nadzieję, że szaleństwo dwóch przywódców można powstrzymać, jest Galeazzo Ciano. Jego wątpliwości co do wyborów Mussoliniego nasilają się zwłaszcza po podpisaniu z Ribbentropem paktu stalowego.
Antonio Scurati rekonstruuje z nadzwyczajną precyzją opętanie Mussoliniego żądzą władzy, dobitnie ukazując reakcje Włochów na decyzję o dołączeniu do wojny – bez wiwatów, okrzyków i owacji, za to z jedną, lecz wielką namiętnością: strachem.
Szczegóły - M. Ostatnie dni Europy
- Tytuł: M. Ostatnie dni Europy
- Autor: Antonio Scurati
- Wydawnictwo Sonia Draga
- Seria Mussolini
- Oprawa: Twarda
- Rok wydania: 2024
- Ilość stron: 368
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788382306712
- Język: polski
- Oryginalny tytuł: M. Gli ultimi giorni dell'Europa
- Tłumacz: Pawłowska-Zampino Alina
- Nr wydania: 1
- ISBN: 9788382306712
- EAN: 9788382306712
- Wymiary: 160 x 220 x 40 mm