Mądrość z natury + CD

„Mądrość z Natury” to cykl bajek edukacyjnych o charakterze społecznym, opatrzonych mistrzowskimi nagraniami lektorskimi, pięknymi kompozycjami muzycznymi, unikatowymi ilustracjami, jak i stronami do kolorowania. Autor, Michał Zawadka, w swojej premierowej pozycji przedstawia młodemu odbiorcy...
28,70 * 39,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 27,21 zł

Opis

„Mądrość z Natury” to cykl bajek edukacyjnych o charakterze społecznym, opatrzonych mistrzowskimi nagraniami lektorskimi, pięknymi kompozycjami muzycznymi, unikatowymi ilustracjami, jak i stronami do kolorowania. Autor, Michał Zawadka, w swojej premierowej pozycji przedstawia młodemu odbiorcy najcenniejsze relacje z drugim człowiekiem i naturą, opierając się na mądrości wypracowanej przez miliony lat przez przyrodę. Za pośrednictwem jej piękna, przedstawionego w zabawny, miły sposób autor prezentuje w swoich wierszach ponad 460 faktów z encyklopedycznej wiedzy, opisując świat zwierząt małych i dużych, znanych i lubianych. Morały bajek uczą przyjaźni, szacunku, umiaru, tolerancji, troski, roztropności, umiejętności dostrzegania i miłości do otaczającego nas świata.
„Mądrość z Natury” to zarazem swoistego rodzaju manifest ochrony zwierząt, mający na celu kreować w młodym człowieku podświadome dbanie o piękno natury, aby w przyszłych latach nasza planeta miała szansę dzielić się swoją mądrością z następnymi pokoleniami.

W nagraniu bajek udział biorą:
JOANNA JABŁCZYŃSKA - „Zwierzaki dzieciaki - rzecz o rodzinie”
PIOTR ADAMCZYK - „Dom - rzecz o trosce”
ROBERT JANOWSKI - „Mały świat wielkich cudów - rzecz o dostrzeganiu”
KRYSTYNA CZUBÓWNA - „Pokaz mody - rzecz o roztropności”
KAROLINA GRUSZKA - „Modne zwierzaki - rzecz o tolerancji”
MACIEJ STUHR - „Wielkie sprawy - rzecz o umiarze”
CEZARY PAZURA - „Ogon - rzecz o przyjaźni”

Na płycie znajduje się również kołysanka „Senny bal” w wykonaniu Roberta Janowskiego do kompozycji Tomasza Filipczaka i słów Michała Zawadki.

Słowo od autora:
https://www.youtube.com/watch?v=aM3cMKcZSYU

Cezary Pazura o Mądrości z Natury:
https://www.youtube.com/watch?v=CkZvSqtpsCk

Autorem tytułu "Mądrość z natury" jest Michał Zawadka.

"Mądrość z natury" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książeczki to gwarancja świetnej zabawy. Krótka forma to świetny sposób na to, aby dziecko będące w wieku od trzech do pięciu lat zachowało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Chcąc wspierać poprawny rozwój dzieci w wieku od 3 do 4 lat, warto wręczać im specjalnie przeznaczone dla nich książeczki.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspiera rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Kontakt z książkami działa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka. Poprawia umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Poprzez lekturę rozwija się u nich ciekawość świata. Ta książeczka z całą pewnością pobudzi go do zadawania niezliczonych pytań.
  • Obrazy uzupełniające treść pomagają im poznać historię i ją zrozumieć. Są również świetnym narzędziem rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Czytanie z przedszkolakiem stwarza mu świetną okazję do ćwiczenia i trenowania umiejętności mówienia. Rozmawianie z rodzicem o fabule korzystnie wpływa na rozwój.
  • To doskonała zabawa dla dziecka i dorosłego. Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim relację.

Opowieść wydano w twardej oprawie. Dzięki takiemu wykonaniu lektura zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jest to średnia książka - ma 72 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Publikacja "Mądrość z natury" została opublikowana przez Wydawnictwo Mind & Dream. Jeśli ta książeczka zainteresuje malucha, to wybierz również pozostałe pozycje od tego wydawcy.