Mali opowiadacze

Snuj się opowieści, snuj…Robert Romanowicz dał się już poznać jako znakomity ilustrator – autor treści graficznych do tekstu napisanego przez kogoś innego. Teraz występuje w nowej roli – jako twórca książki autorskiej, w której obraz jest równie ważny jak słowo. „Mali opowiadacze” to zestaw...
18,40 * 24,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 16,52 zł

Opis

Snuj się opowieści, snuj…Robert Romanowicz dał się już poznać jako znakomity ilustrator – autor treści graficznych do tekstu napisanego przez kogoś innego. Teraz występuje w nowej roli – jako twórca książki autorskiej, w której obraz jest równie ważny jak słowo. „Mali opowiadacze” to zestaw ilustracji – portretów zwierząt lub dziwacznych stworów, które opisane są za pomocą trzech krótkich początków zdań. Może poznamy imię, a może nie… Może dowiemy się z nich, skąd dana postać przyszła, a może wcale nie będzie nam to potrzebne? Bo w tej książce to nie wiedza z niej wydobyta jest istotna, lecz to, co przekazuje czytelnikowi, a właściwie widzowi, obraz. Obraz kolorowy, ale nieskomplikowany, stworzony w stylu retro, jakby już naznaczony upływającym czasem. Tutaj pole do popisu ma wyobraźnia, która tytułowym małym opowiadaczom ma podpowiedzieć ciąg dalszy historii albo… stworzyć ją od początku.Idea tej książki, jak sądzę, jest taka, by nie tylko pobudzić wyobraźnię, ale także nauczyć dzieci głośnego artykułowania własnych myśli, budowania zdań i wreszcie niełatwej sztuki opowiadania. Początkującym czytelnikom pomoże również w doskonaleniu umiejętności czytania. Ważne, by w pobliżu znalazł się uważny i cierpliwy słuchacz, który zechce usłyszeć najbardziej nieprawdopodobne historie… Opowieści, które z każdym otwarciem książki mogą odżywać i powstawać na nowo. Książka celowo jest kartonowa, by mogła dłużej służyć i częściej być otwierana. Miłej zabawy!Recenzja: Agata Hołubowska

Za treścią tytułu "Mali opowiadacze" stoi Robert Romanowicz.

Znasz kilkulatka, który zadaje masę pytań? Zaspokój jego ciekawość, czytając mu książki tłumaczące otaczający świat. Wiele odpowiedzi na pewno odszuka z Twoją pomocą. Każda strona jest pełna wiedzy, która rozbudzi ciekawość i rozwinie intelektualne horyzonty dziecka.

Poznaj 5 zalet czytania książeczek z maluchami:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspiera zdolność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów.
  • Poprzez lekturę rozbudza się w nich zainteresowanie światem. Ta książka z całą pewnością zmotywuje malucha do zadawania licznych pytań.
  • Ilustracje uzupełniające treść pomogą lepiej poznać historię i ją zrozumieć. Są również fantastycznym narzędziem rozwoju kreatywności dzieci.
  • Czytanie razem z dzieckiem stwarza mu dobrą okazję do ćwiczenia i rozwijania zdolności mówienia. Rozmowa z dorosłym o bohaterach pozytywnie wpływa na jego rozwój.
  • To wspaniała rozrywka dla dziecka i opiekuna! Spędzając wartościowy czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Książka ma twardą okładkę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu dużo trudniej będzie ją zniszczyć.

Jest to stosunkowo krótka publikacja - jej długość to 24 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Mali opowiadacze" udostępniło Wydawnictwo Tashka. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę szkraba, to wybierz również pozostałe publikacje tego wydawcy.