Mały Książę

Utrzymany w konwencji bajkowej utwór francuskiego pisarza Antoine'a de Saint-Exupéry'ego należy do ścisłego kanonu literatury światowej. Mały Książę opuszcza swoją planetę, by szukać przyjaciół. Ani podróż w kosmosie, ani przybycie na Ziemię, gdzie poznaje pustynnego lisa, handlarza czy...
11,57 * 19,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 11,57 zł

Opis

Utrzymany w konwencji bajkowej utwór francuskiego pisarza Antoine'a de Saint-Exupéry'ego należy do ścisłego kanonu literatury światowej.

Mały Książę opuszcza swoją planetę, by szukać przyjaciół. Ani podróż w kosmosie, ani przybycie na Ziemię, gdzie poznaje pustynnego lisa, handlarza czy pilota i gdzie doświadcza wielu przygód, nie pomogą Małemu Księciu rozwiązać problemu samotności i odnalezienia sensu egzystencji. Choć Mały Książę został napisany prostym językiem i zilustrowany przez autora, aby mógł być czytany i rozumiany przez dzieci, pod warstwą baśniowej opowieści kryje się wątek filozoficzny i psychologiczny.

Mały Książę, w literackiej - by nie powiedzieć poetyckiej - formie, stawia pytanie o sens więzi między ludźmi, mówi o dorastaniu do odpowiedzialności za drugiego człowieka, do przyjaźni i miłości.

Lektura dla klasy VIII.

Szczegóły - Mały Książę

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>