Mama Mu na drzewie i inne historie

Dziesięć opowiadań o nietuzinkowej parze przyjaciół – Mamie Mu i Panu Wronie – czyli dużo czytania i jeszcze więcej śmiechu!Powolutku, gałąź po gałęzi, Mama Mu wchodziła coraz wyżej. W końcu wspięła się prawie na sam czubek. Obok drzewa przelatywał właśnie Pan Wrona.– Tutaj, Panie Wrono! – zawołała...
19,67 * 29,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 19,09 zł

Opis

Dziesięć opowiadań o nietuzinkowej parze przyjaciół – Mamie Mu i Panu Wronie – czyli dużo czytania i jeszcze więcej śmiechu!

Powolutku, gałąź po gałęzi, Mama Mu wchodziła coraz wyżej. W końcu wspięła się prawie na sam czubek. Obok drzewa przelatywał właśnie Pan Wrona.
– Tutaj, Panie Wrono! – zawołała Mama Mu. – Tu jestem!
Pan Wrona zawrócił momentalnie, przysiadł na drzewie i zaczął wpatrywać się w Mamę Mu osłupiały.
– Jak to? Jak tu wlazłaś? Jak to zrobiłaś?
– Wdrapałam się – odparła Mama Mu. – Ale dobrze, że przyleciałeś, bo Linus nie powiedział mi wszystkiego.– Czego na przykład?
– Jak się schodzi. Muu!

Polecamy również książki obrazkowe: „Mama Mu na huśtawce", „Mama Mu na sankach", „Mama Mu sprząta", „Mama Mu buduje", „Mama Mu nabija sobie guza" i „Mama Mu czyta", zbiór opowiadań „Mama Mu na rowerze i inne historie", a także „Kolorowankę Mamy Mu i Pana Wrony".

Smakowite dialogi, szybkie zwroty akcji, niebanalny humor i świetna konstrukcja postaci – tak pisze Jujja Wieslander. Bogate w szczegóły, genialne ilustracje Svena Nordqvista, znanego również z książek o Pettsonie i Findusie, pełne są niespodzianek dla spostrzegawczych i wspaniale oddają charaktery obu bohaterów – Mamy Mu, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, i Pana Wrony, który zawsze musi trochę ponarzekać i pokrakać.

Za treścią historyjki "Mama Mu na drzewie i inne historie" stoi Jujja Wieslander, il. Sven Nordqvist.

Tytuł oryginalny prezentowanej książki to Mamma Mu klättrar i träd.

Książeczka pt. "Mama Mu na drzewie i inne historie" została zakwalifikowana do kategorii Bajki wiersze i opowiadania. Świetnie sprawdza się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Radosne historyjki z morałem dają maluchowi świetną rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to świetny pomysł, aby dziecko będące w wieku od 3 do 5 lat utrzymało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i przyspiesza rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Kontakt z książką ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Dzięki lekturze rozwija się u nich zainteresowanie światem. Ta książka z pewnością skłoni malucha do zadawania niezliczonych pytań.
  • Ładne, kolorowe ilustracje stymulują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Poza tym lektura książeczek wspomaga dzieci w rozwijaniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie zdań trenuje aparat mowy i wzbogaca słownictwo.
  • To doskonała zabawa dla dziecka i dorosłego. Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim relację.

Opowieść wydano w twardej okładce. Dzięki takiemu wykonaniu książka zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po lekturze całej książki, dziecko będzie chciało poznać więcej perypetii bohaterów tego cyklu, nie czekaj - kup dla niego także kolejne bajki z serii "Mama Mu".

Jest to średnia lektura - jej długość: 104 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Mama Mu na drzewie i inne historie" opublikowało Wydawnictwo Zakamarki. Jeśli ta książeczka zainteresuje szkraba, to wybierz również inne tytuły tego wydawcy.