Matematyka 2. Podręcznik i zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony

Matematyka 2. Podręcznik do liceów i techników. Zakres rozszerzony Materiał zamieszczony w tym podręczniku jest kontynuacją i rozwinięciem zagadnień matematycznych przedstawionych w podręczniku do klasy pierwszej. Rozpoczynamy od omówienia przekształceń wykresów funkcji i zastosowaniu tych wykresów...
91,54 * 107,10 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 88,95 zł

Opis

Matematyka 2. Podręcznik do liceów i techników. Zakres rozszerzony

Materiał zamieszczony w tym podręczniku jest kontynuacją i rozwinięciem zagadnień matematycznych przedstawionych w podręczniku do klasy pierwszej.

Rozpoczynamy od omówienia przekształceń wykresów funkcji i zastosowaniu tych wykresów do rozwiązywania równań i nierówności. Podobnie jak w klasie pierwszej, ważne definicje i twierdzenia zostały oznaczone kolorowymi ramkami z jasnoszarym tłem. Inne istotne informacje, na które warto zwrócić uwagę, zostały oznaczone jasnobrązowym tłem. Aby uczenie się matematyki było jeszcze bardziej skuteczne, w podręczniku do klasy drugiej wprowadziliśmy ćwiczenia. Umożliwiają one nie tylko proste zastosowanie definicji i twierdzeń, ale również służą skupieniu uwagi na ważnych i różnorodnych aspektach omawianych przykładów. Każdy temat kończy się Zestawem zadań do samodzielnego rozwiązania, zatytułowanym Sprawdź, czy rozumiesz. Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi do większości zadań.


Matematyka 2. Zbiór zadań do liceów i techników. Zakres rozszerzony

Zbiór zadań jest ściśle skorelowany z podręcznikiem do matematyki do nowego, 4-letniego liceum i 5-letniego technikum (zgodnym z nową podstawą programową, która obowiązuje w szkołach od września 2019 r.) i stanowi jego cenne uzupełnienie.

Zawiera bardzo dużo zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Bogactwo i charakter zgromadzonych zadań umożliwi każdemu nauczycielowi stosowny wybór zadań do rozwiązania na lekcjach, do prac domowych, do ćwiczeń kontrolnych.

Po każdym rozdziale zamieszczono test sprawdzający oraz zadania powtórzeniowe, a na końcu zbioru podano wskazówki i odpowiedzi do zadań.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź sekcję najczęstsze pytania i odpowiedzi

Kto jest autorem "Matematyka 2. Podręcznik i zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony"?
Autorami podręcznika są Marcin Kurczab, Elżbieta Kurczab, Elżbieta Świda.
Ci autorzy są niezwykle płodni! Posiadamy bardzo dużą kolekcję ich podręczników. To w skali Polski! Grono autorów, którzy stworzyli ponad 15 książek jest relatywnie niewielkie. Szczególnie, jeśli chodzi o podręczniki szkolne. Ich pisanie wymaga, poza znajomością dziedziny, umiejętności klarownego i zrozumiałego przekazywania informacji. Autorzy podręczników muszą znać program nauczania, spełniać wymagania edukacyjne dostosowane do uczniów na różnych poziomach edukacyjnych.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Książka "Matematyka 2. Podręcznik i zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony" została opracowana przez Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Krzysztof Pazdro.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia poprawności zamawianych książek szkolnych z listą potrzebnych:
1. Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj na tytuł, autora, wydawnictwo.
3. Upewnij się, że wymienione powyżej dane znajdują się na stronie oglądanego produktu.


Jakiego zakresu wiedzy jest ten podręcznik?
Ta książka jest przeznaczona do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Dedykowana dla uczniów mocniej zaawansowanych.


Przeczytaj o wydającym ten podręcznik:
Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro to renomowane wydawnictwo wydające publikacje od 1992 roku. Początkowo koncentrowało się na publikowaniu podręczników do przedmiotów ścisłych, lecz w późniejszych latach poszerzyło swoją ofertę o przedmioty humanistyczne, przyrodnicze i artystyczne. Cechuje się ono kooperacją z uznawanymi autorami oraz bardzo wysokim poziomem merytorycznym. Duża gama produktów, w tym podręczniki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, sprawia, że jest chętnie używane przez nauczycieli i uczniów na terenie całej Polski.

Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i we własnym stylu. Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź produkty szkolne, z którymi, w naszej opinii, warto wejść w rok szkolny.


Jeśli pomylę się podczas zakupów to czy mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Matematyka 2. Podręcznik i zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>