Matematyka 1. Podręcznik i zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres podstawowy

Matematyka 1. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy Podręcznik jest przeznaczony dla absolwentów szkół podstawowych, którzy rozpoczną naukę w nowych, 4-letnich liceach i 5-letnich technikach. Jest zgodny z podstawą programową, która będzie obowiązywać w tych szkołach od września 2019...
77,81 * 93,60 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 76,65 zł

Opis

Matematyka 1. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy

Podręcznik jest przeznaczony dla absolwentów szkół podstawowych, którzy rozpoczną naukę w nowych, 4-letnich liceach i 5-letnich technikach. Jest zgodny z podstawą programową, która będzie obowiązywać w tych szkołach od września 2019 r.

Omówione w nim zostały m.in.: zbiory liczbowe, wyrażenia algebraiczne, funkcje i jej własności, funkcja liniowa, układy równań liniowych z dwiema niewiadomymi, podstawowe własności wybranych funkcji, pojęcia wstępne geometrii płaskiej, własności trójkątów oraz zagadnienia dotyczące trygonometrii kąta wypukłego.

Rozdziały są podzielone na tematy odpowiadające jednostkom lekcyjnym. Taki układ ułatwia też samodzielną pracę ucznia z podręcznikiem. Każdy temat kończą zadania sprawdzające stopień zrozumienia omawianych zagadnień, a każdy rozdział jest zakończony serią zadań zamkniętych i otwartych. Klarowny układ treści, precyzja i prostota języka oraz ukierunkowanie na egzamin maturalny, to ważne cechy tego podręcznika.


Matematyka 1. Zbiór zadań do liceów i techników. Zakres podstawowy

Zbiór zadań jest ściśle skorelowany z podręcznikiem do matematyki do nowego, 4-letniego liceum i 5-letniego technikum (zgodnym z nową podstawą programową, która będzie obowiązywać w szkołach od września 2019 r.) i stanowi jego cenne uzupełnienie.

  • Zawiera bardzo dużo zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Bogactwo i charakter zgromadzonych zadań umożliwi każdemu nauczycielowi stosowny wybór zadań do rozwiązania na lekcjach, do prac domowych, do ćwiczeń kontrolnych.
  • Po każdym rozdziale zamieszczono test sprawdzający oraz zadania powtórzeniowe, a na końcu zbioru podano wskazówki i odpowiedzi do zadań.

FAQ

Sekcja często zadawanych pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "Matematyka 1. Podręcznik i zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres podstawowy"?
Za treścią podręcznika stoją Marcin Kurczab, Elżbieta Kurczab, Elżbieta Świda.
Ci autorzy są szczególnie płodni! Posiadamy dużą kolekcję ich podręczników. Czy wiesz, że jest to rzadkość w skali Polski? Grono autorów, którzy stworzyli ponad 15 książek jest stosunkowo niewielkie. Szczególnie, jeśli chodzi o podręczniki szkolne. Ich pisanie wymaga, poza znajomością dziedziny, umiejętności jasnego i zrozumiałego przekazywania informacji. Autorzy podręczników powinni znać program nauczania, spełniać wymagania edukacyjne dostosowane do uczniów o różnych poziomach edukacji.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Matematyka 1. Podręcznik i zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres podstawowy" opublikowało Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Krzysztof Pazdro.


Jaki jest numer dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego?
972/1/2019 to nr dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Posiadanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co do zasady termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu przyznania numeru wytycznymi programu nauczania. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są oceniane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z ramą programową i z kryteriami merytorycznymi.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek szkolnych z listą potrzebnych:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zwróć szczególną uwagę na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
3. Sprawdź, czy wymienione powyżej szczegóły znajdują się w opisie kupowanego produktu.


Jaki jest poziom wiedzy podręcznika Matematyka 1. Podręcznik i zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres podstawowy?
Ten materiał jest przeznaczony do wykorzystania na poziomie podstawowym.


Informacje o wydającym opisywany podręcznik:
Funkcjonująca od 1992 r. Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro jest znana jako wydawnictwo specjalizujące się początkowo w publikacjach z dziedziny nauk ścisłych, lecz z czasem rozszerzyła swój asortyment o podręczniki do przedmiotów artystycznych, humanistycznych i przyrodniczych. Nawiązuje współpracę z cenionymi autorami, podkreślając swoje zaangażowanie w profesjonalizm i poziom merytoryczny. Bogata oferta produktów, obejmująca m.in zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, podręczniki, przyciąga nauczycieli i uczniów w całym kraju.

Co, obok podręczników, warto kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie odpowiednich zeszytów! Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść energetycznie i w dobrym stylu. Dedykowane artykuły szkolne dostarczą radości, a nawet dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź zestawy szkolne, z którymi, w naszej opinii, warto rozpocząć rok szkolny.


Czy jeśli zaszła pomyłka podczas zakupów to mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Matematyka 1. Podręcznik i zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres podstawowy

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>