Matematyka 2. Podręcznik i zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres podstawowy

Matematyka 2. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy Materiał zamieszczony w tym podręczniku jest kontynuacją i rozwinięciem zagadnień matematycznych przedstawionych w podręczniku do klasy pierwszej. Rozpoczynamy od omówienia przekształceń wykresów funkcji i zastosowaniu tych wykresów...
82,98 * 93,60 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 74,02 zł

Opis

Matematyka 2. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy

Materiał zamieszczony w tym podręczniku jest kontynuacją i rozwinięciem zagadnień matematycznych przedstawionych w podręczniku do klasy pierwszej.

Rozpoczynamy od omówienia przekształceń wykresów funkcji i zastosowaniu tych wykresów do rozwiązywania równań i nierówności. Podobnie jak w klasie pierwszej, ważne definicje i twierdzenia zostały oznaczone kolorowymi ramkami z jasnoszarym tłem. Inne istotne informacje, na które warto zwrócić uwagę, zostały oznaczone jasnobrązowym tłem. Aby uczenie się matematyki było jeszcze bardziej skuteczne, w podręczniku do klasy drugiej wprowadziliśmy ćwiczenia. Umożliwiają one nie tylko proste zastosowanie definicji i twierdzeń, ale również służą skupieniu uwagi na ważnych i różnorodnych aspektach omawianych przykładów. Każdy temat kończy się Zestawem zadań do samodzielnego rozwiązania, zatytułowanym Sprawdź, czy rozumiesz. Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi do większości zadań.


Matematyka 2. Zbiór zadań do liceów i techników. Zakres podstawowy

Zbiór zadań jest ściśle skorelowany z podręcznikiem do matematyki do nowego, 4-letniego liceum i 5-letniego technikum (zgodnym z nową podstawą programową, która obowiązuje w szkołach od września 2019 r.) i stanowi jego cenne uzupełnienie.

Zawiera bardzo dużo zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Bogactwo i charakter zgromadzonych zadań umożliwi każdemu nauczycielowi stosowny wybór zadań do rozwiązania na lekcjach, do prac domowych, do ćwiczeń kontrolnych.

Po każdym rozdziale zamieszczono test sprawdzający oraz zadania powtórzeniowe, a na końcu zbioru podano wskazówki i odpowiedzi do zadań.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź sekcję Q&A

Kto jest autorem "Matematyka 2. Podręcznik i zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres podstawowy"?
Za treścią książki stoją Marcin Kurczab, Elżbieta Kurczab, Elżbieta Świda.
Ci autorzy są niezwykle płodni! Posiadamy ogromną kolekcję ich podręczników. Czy wiesz, że jest to wręcz w skali światowej? Grono autorów, którzy opublikowali ponad 15 książek jest relatywnie niewielkie. Szczególnie, jeśli chodzi o podręczniki szkolne. Ich pisanie wymaga bowiem, poza znajomością dziedziny, umiejętności jasnego i zrozumiałego przekazywania informacji. Autorzy podręczników muszą znać program nauczania, spełniać wymagania edukacyjne dostosowane do uczniów o różnych poziomach edukacyjnych.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Matematyka 2. Podręcznik i zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres podstawowy" wydało Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Krzysztof Pazdro.


Jaki numer zatwierdzenia MEN posiada ten podręcznik?
Numer dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego to 972/2/2020. Nazywany numerem MEN, czyli rozwijając skrót: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręcznikach szkolnych informuje kupującego o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w publicznych szkołach. Co ciekawe, termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Potwierdzamy, podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu wydania numeru wytycznymi programu szkolnego. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez MEN pod kątem zgodności z zakresem nauczania, a także z kryteriami merytorycznymi.


Jak upewnić się, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź uważnie wykaz książek w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z wykazu podręczników szkolnych dostępnych w szkole.


Jaki zakres wiedzy obejmuje podręcznik Matematyka 2. Podręcznik i zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres podstawowy?
Ten podręcznik jest dedykowany dla poziomu podstawowego.


Przeczytaj o wydawnictwie tego podręcznika:
Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro to słynne wydawnictwo funkcjonujące na rynku od 1992 roku. Początkowo koncentrowało się na publikowaniu podręczników do przedmiotów ścisłych, lecz poszerzyło swoją ofertę o przedmioty artystyczne, humanistyczne i przyrodnicze. Wyróżnia się ono kooperacją z szanowanymi autorami oraz wysokim standardem merytorycznym. Szeroka gama produktów, w tym zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, podręczniki, powoduje, że jest bardzo często wybierane przez nauczycieli i uczniów na terenie całej Polski.

W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Pamiętaj o zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.


Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę zwrócić lub wymienić zakupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online możesz zwrócić, i w zamian zakupić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Matematyka 2. Podręcznik i zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres podstawowy

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>