Nasza wspólnota. Dzieci poznają rok liturgiczny

Ta urocza książeczka przeprowadza małych chrześcijan przez różne okresy roku liturgicznego. Zapoznaje dzieci z podstawowymi terminami, kolorami i symbolami. Na jej 32 stronach znajdziemy schemat roku liturgicznego, pomysły na wykonanie świątecznych dekoracji i propozycje wielu innych inspirujących...
7,67 * 11,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 7,45 zł

Opis


Ta urocza książeczka przeprowadza małych chrześcijan przez różne okresy roku liturgicznego. Zapoznaje dzieci z podstawowymi terminami, kolorami i symbolami.

Na jej 32 stronach znajdziemy schemat roku liturgicznego, pomysły na wykonanie świątecznych dekoracji i propozycje wielu innych inspirujących aktywności, które pomogą dzieciom w twórczy sposób przeżywać uroczystości, święta i dni powszednie.

Za treścią książeczki "Nasza wspólnota. Dzieci poznają rok liturgiczny" stoi Barbara Baffetti.

Znasz malucha, który zadaje masę pytań? Zaspokój jego ciekawość, czytając mu książki wyjaśniające otaczającą rzeczywistość. Wiele odpowiedzi na pewno odszuka z korzystając z Twojej pomocy właśnie w tej publikacji. Każda strona jest pełna wiedzy, która rozbudzi ciekawość i rozwinie intelektualne horyzonty dziecka.

Oto 5 zalet czytania książek z maluchami:

  • Kontakt z książkami działa korzystnie na rozwój intelektualny malucha. Rozwija umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Rozbudza w nich zainteresowanie światem.
  • Piękne, kolorowe obrazki rozwijają wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie z dzieckiem stwarza mu świetną okazję do ćwiczenia i ćwiczenia umiejętności mówienia. Rozmawianie z dorosłym na temat treści korzystnie wpływa na rozwój.
  • Czytanie to wspaniała zabawa dla dziecka i rodzica! Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Książka ma miękką okładkę, dzięki czemu wygodnie się ją czyta np. gdy dziecko czeka, aż mama skończy załatwiać sprawunki.

Jeśli po lekturze całości książki, dziecko będzie miało ochotę na więcej przygód bohaterów tego cyklu, nie wahaj się i sprawdź też kolejne bajki z serii "Nasza wspólnota".

Jest to stosunkowo krótka książka - jej długość: 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

"Nasza wspólnota. Dzieci poznają rok liturgiczny" udostępniło Wydawnictwo Jedność. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała dziecku, to sprawdź również inne pozycje tego wydawcy.

Jeśli Twój zasób pieniędzy jest niewielki, warto zwrócić uwagę na tę książkę.