Niebo

Głęboko poruszająca książka. O śmierci, o tym, że ktoś może umrzeć nagle. W "Niebie" to całkiem młody, bo 60-letni dziadziuś. Jego wnuczek usiłuje oswoić się z tą sytuacją i wyobrazić sobie miejsce, gdzie może teraz przebywać dziadek. Ta historia jest opowiedziana za pomocą znaków drogowych -...
20,18 * 29,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 19,48 zł

Opis

Głęboko poruszająca książka. O śmierci, o tym, że ktoś może umrzeć nagle. W "Niebie" to całkiem młody, bo 60-letni dziadziuś. Jego wnuczek usiłuje oswoić się z tą sytuacją i wyobrazić sobie miejsce, gdzie może teraz przebywać dziadek. Ta historia jest opowiedziana za pomocą znaków drogowych - dzięki nim chłopiec, bardzo tęskniący za dziadkiem, będzie wiedział w którym kierunku on powędrował. Nie chowajmy głowy w piasek, śmierć jest obecna, kiedy ktoś bliski odejdzie i dziecko potrzebuje wtedy wytłumaczenia. "Niebo" może mu w tym bardzo, a to bardzo pomóc...

Za treścią historyjki "Niebo" stoi Bruno Gibert.

W oryginale publikacja jest zatytułowana: Paradis.

Jeśli szukasz dla przedszkolaka książeczki, której lektura sprawi mu ogromną radość i zapewni fantastyczną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" chociażby opisywany tytuł "Niebo". Krótka forma to dobry sposób na to, aby kilkuletnie dziecko utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspiera rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspomaga umiejętność łączenia faktów i znajdowania rozwiązań problemów.
  • Dzięki lekturze rozbudza się w nich ciekawość świata. Ta książeczka z całą pewnością skłoni go do zadawania niezliczonych pytań.
  • Kontakt dzieci z wielobarwnymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie razem z dzieckiem daje mu doskonałą okazję do ćwiczenia i ćwiczenia umiejętności mówienia. Rozmawianie z dorosłym o fabule korzystnie wpływa na rozwój.
  • To wspaniała rozrywka dla dziecka i opiekuna. Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Książka ma twardą okładkę, która zapewnia jej znacznie lepszą ochronę przed zagięciami, co sprawia, że dużo trudniej jest ją zniszczyć.

Tytuł to wydanie 1. w jęz. polskim. Pierwotnie publikacja była napisana w jęz. francuskim. Za przekład książki na polski odpowiada Kutyła Julian.

Jest to dość krótka produkcja - jej długość: 48 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Niebo" udostępniło Wydawnictwo Wytwórnia. Jeśli ta książeczka zaintryguje małego człowieka, to zobacz także inne tytuły tego wydawcy.