Nieustraszeni i tajemnica dinozaura

Bestsellerowa seria książek z zakresu edukacji emocjonalnej dzieci, wspierająca je w pokonywaniu codziennych trudności i wykorzystywaniu potencjału rozwojowego. Alicja i Tadzio mają kłopot z odczuwaniem gniewu i złości. Ich niezawodna przewodniczka po świecie emocji, mewa Florentyna, zaprasza ich...
25,59 * 44,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 27,73 zł

Opis

Bestsellerowa seria książek z zakresu edukacji emocjonalnej dzieci, wspierająca je w pokonywaniu codziennych trudności i wykorzystywaniu potencjału rozwojowego.

Alicja i Tadzio mają kłopot z odczuwaniem gniewu i złości. Ich niezawodna przewodniczka po świecie emocji, mewa Florentyna, zaprasza ich na wyprawę do muzeum. Nauczą się tam, jak rozpoznawać te trudne emocje i jak sobie z nimi radzić.

Każda książka z serii zawiera zabawną i magiczną historię oraz dodatkowe materiały, wskazówki i strategie dla rodziców i nauczycieli.


O autorkach

Elsa Punset – pisarka, filozofka i dziennikarka, autorka międzynarodowych bestsellerów dla dorosłych i dzieci, skupiających się wokół inteligencji emocjonalnej.

Rocio Bonilla – autorka i ilustratorka książek dla dzieci, zilustrowała m.in. „Wielką księgę supermocy” oraz „Wielką księgę superskarbów”.

Elsa Punset jest autorem historii "Nieustraszeni i tajemnica dinozaura".

Tytuł oryginalny oferowanej publikacji to Los Atrevidos y el misterio del dinosaurio.

"Nieustraszeni i tajemnica dinozaura" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książki to gwarancja świetnej zabawy. Wybór krótkich bajek to świetny pomysł, by kilkuletnie dziecko utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Czy Twoje dziecko fascynują dinozaury? "Nieustraszeni i tajemnica dinozaura" to wspaniała przygoda w czasie, która pozwoli maluchowi poznać tajemnice prehistorycznego świata i jego mieszkańców.

Maluchy w wieku 3-5 lat rozwijają się w tym okresie wyjątkowo intensywnie. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą adekwatnych książek.

Poznaj 5 zalet czytania książeczek z maluchami:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wzmacnia jego zdolność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów.
  • Dzięki lekturze rozbudza się u nich zainteresowanie światem. Ta książka z pewnością zmotywuje go do zadawania niekończących się pytań.
  • Oryginalne, barwne ilustracje stymulują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Ponadto lektura książek wspiera dzieci w rozwoju mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie wyrazów ćwiczy aparat mowy i poszerza ich słownictwo.
  • To doskonała zabawa dla dziecka i dorosłego! Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim relację.

Opowieść ma twardą okładkę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu dużo trudniej jest ją zniszczyć.

Jeśli po przeczytaniu książki, dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy losów bohaterów tej serii, nie czekaj - kup dla niego także następne części z cyklu "Szkoła emocji".

Jest to bardzo krótka publikacja - jej długość: 48 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

"Nieustraszeni i tajemnica dinozaura" udostępniło Wydawnictwo Mamania. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu maluchowi, to zobacz również pozostałe pozycje tego wydawcy.