Nowa Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 2,5-3 lat

Dobra książeczka dla dziecka w tym wieku to taka, która pokazuje mechanizmy pewnych działań i zachowań. W ten sposób rozwija u dziecka myślenie przyczynowo-skutkowe. Książka powinna mieć prostą fabułę, zawierać dużo dialogów i wyrazów dźwiękonaśladowczych. Dzieci na tym etapie lubią bajki, w...
8,14 * 12,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 8,12 zł

Opis

Dobra książeczka dla dziecka w tym wieku to taka, która pokazuje mechanizmy pewnych działań i zachowań. W ten sposób rozwija u dziecka myślenie przyczynowo-skutkowe. Książka powinna mieć prostą fabułę, zawierać dużo dialogów i wyrazów dźwiękonaśladowczych. Dzieci na tym etapie lubią bajki, w których bohaterami są zwierzęta zachowujące się jak ludzie. Ta książeczka opiera się na dorobku światowej nauki z dziedziny psychologii rozwojowej, została stworzona specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 30-36 miesięcy i uwzględnia ich specyficzne potrzeby.

Agnieszka Starok, Agnieszka Filipowska jest autorem tytułu "Nowa Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 2,5-3 lat".

Dzieci bywają bardzo ciekawe otaczającej je rzeczywistości. Poszerzaj wiedzę przedszkolaka czytając mu publikacje z kategorii "Poznawanie świata", np. opisywany tu tytuł "Nowa Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 2,5-3 lat", to brama do nieograniczonych możliwości odkrywania i eksplorowania otaczającego nas świata. Patrz, jak maluch coraz szerzej otwiera oczy ze zdumienia.

Pragnąc wspierać prawidłowy rozwój dzieci w wieku od 2 do 4 lat, warto czytać z nimi specjalnie przeznaczone dla nich książki.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspiera rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wzmacnia umiejętność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów.
  • Poprzez lekturę rozwija się u nich ciekawość świata. Ta książka z pewnością pobudzi malucha do zadawania orgomnej ilości pytań.
  • Ładne, kolorowe obrazki rozbudowują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Ponadto lektura książeczek wspiera małych ludzi w rozwijaniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie fraz ćwiczy aparat mowy i poszerza ich słownictwo.
  • To wspaniała zabawa dla dziecka i dorosłego. Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim relację.

Jeśli po przeczytaniu książeczki, dziecko będzie miało ochotę na więcej perypetii bohaterów tej serii, nie wahaj się i sprawdź też inne bajki z serii "Dobra Książeczka".

Jest to krótka produkcja - jej długość: 10 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Nowa Seria Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 2,5-3 lat" opublikowało Wydawnictwo TEKTURKA. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę malucha, to sprawdź również pozostałe tytuły od tego wydawcy.

Dysponujesz skromnym budżetem? Ta książeczka to okazyjny wybór.