O stole

"O stole", to pierwsza książeczka z serii "O Lilce i Eryku" z tekstem do wczesnej nauki czytania metodą globalną, przeznaczoną dla dzieci mieszkających zarówno w kraju, jak i za granicą. Dla Lilki i Eryka stół staje się placem zabaw. Można być na i pod, obok i za, można świetnie się bawić, a mama i...
8,62 * 9,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 8,30 zł

Opis

"O stole", to pierwsza książeczka z serii "O Lilce i Eryku" z tekstem do wczesnej nauki czytania metodą globalną, przeznaczoną dla dzieci mieszkających zarówno w kraju, jak i za granicą.
Dla Lilki i Eryka stół staje się placem zabaw. Można być na i pod, obok i za, można świetnie się bawić, a mama i tata wołają i wołają...
"Lilka i Eryk" to seria do samodzielnego czytania dla dzieci w wieku 3-8 lat. To śmieszna historyjka opatrzona krótkim i bardzo elementarnym w swej prostocie tekstem, którego najważniejszą cechą jest to, że nie posiada znaków diakrytycznych i jest pisany dużymi, wyrazistymi literami. Czytanie tak skonstruowanego tekstu jest niezmiernie proste, albowiem te same słowa pojawiają się na kolejnych stronach, a obrazek ilustruje to, o czym traktuje treść podpisów. Nieskomplikowany tekst pod obrazkiem pozwala dziecku uwierzyć w to, że SAMO przeczyta, i że czytanie wcale nie jest takie trudne.
Seria "O Lilce i Eryku" to propozycja zarówno dla dzieci mieszkających w Polsce, jak i za granicą. "Tom TAM czyta sam, a TU Nina czytać zaczyna" - dopiski w rogach okładki odnoszą się do adresatów serii.
Dla dzieci mieszkających w Polsce to doskonała lektura wspomagająca pierwszy etap codziennej nauki czytania. Dla dzieci mieszakach poza granicami kraju - z oczywistych względów niemających na co dzień z polską całodzienną edukacją - to znakomita szkoła czytania w języku rodziców, dla których pytanie: "Jak mam za granicą nauczyć moje dziecko czytania po polsku?" - znajduje ostatecznie odpowiedź.

Świątek Monika jest autorem historii "O stole".

"O stole" należy do kategorii książek dla dzieci, wspierających naukę pisania i liczenia. Wybierz tę publikację, by ćwiczyć z kilkulatkiem przyswajane umiejętności po powrocie z przedszkola. Pełna ciekawych ilustracji i zadań książeczka sprawi, że nauka mowy lub liczenia stanie się frajdą.

Poznaj 5 zalet czytania książek z dziećmi:

  • Kontakt z książkami działa korzystnie na rozwój intelektualny malucha. Poprawia logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Rozbudza w nich zainteresowanie światem.
  • Obrazy uzupełniające treść pomagają im poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Mogą być również fantastycznym narzędziem rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Czytanie jest także bardzo dobrym sposobem rozwijania zdolności mowy i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to wspaniała rozrywka dla dziecka i rodzica. Spędzając wartościowy czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Książka jest w miękkiej oprawie. Lekkie i poręczne wydanie sprawia, że ruszając na wyprawę, bez przeszkód można ją spakować do torby dziecka.

Jest to stosunkowo krótka lektura - ma 16 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Pozycja O stole została udostępniona przez Wydawnictwo Bookplan.pl. Jeśli ta książeczka wciągnie małego człowieka, to zobacz także pozostałe tytuły od tego wydawcy.

Jeśli Twój zasób pieniędzy jest niewielki, warto zwrócić uwagę na tę pozycję.