O Wawelskim Smoku

Historyjka obrazkowa opisująca czterowierszem, jak znany z legendy, dzielny szewc Skuba ratuje Kraków przed straszliwym smokiem.
8,52 * 12,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 8,69 zł

Opis

Historyjka obrazkowa opisująca czterowierszem, jak znany z legendy, dzielny szewc Skuba ratuje Kraków przed straszliwym smokiem.

Za treścią historyjki "O Wawelskim Smoku" stoi Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz.

Książka pt. "O Wawelskim Smoku" została przypisana do kategorii Bajki wiersze i opowiadania. Świetnie sprawdza się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Pozytywne historyjki z morałem dają dziecku doskonałą rozrywkę oraz tłumaczą świat. Wybór krótkich bajek to świetny sposób na to, aby kilkuletnie dziecko utrzymało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Książki dla dzieci w wieku 5-11 lat są bardzo pomocnym narzędziem wspierającym wzmożony rozwój małego człowieka w tym okresie.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspiera rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wzmacnia umiejętność łączenia faktów i rozwiązywania problemów.
  • Poprzez lekturę rozbudza się w nich zainteresowanie światem. Ta książka z pewnością zmotywuje malucha do zadawania niezliczonych pytań.
  • Oryginalne, barwne ilustracje rozbudowują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie jest także bardzo dobrym sposobem kształcenia zdolności mowy i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to super rozrywka dla dziecka i dorosłego! Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

Historia jest w miękkiej oprawie. Lekkie wydanie sprawia, że ruszając na wyprawę, łatwo ją wrzucić do torby dziecka.

Jest to krótka lektura - jej długość: 24 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

"O Wawelskim Smoku" wydało Wydawnictwo G&P Oficyna Wydawnicza. Jeśli ta książeczka zaintryguje małego człowieka, to sprawdź również inne publikacje tego wydawcy.

Masz do dyspozycji mały budżet? Ta książeczka to niedrogi wybór.