Odsłonić twarz Chrystusa. Katechizm. Szukam Was. Podręcznik do religii dla klasy VII szkoły podstawowej

Tematyka katechizmu ukazuje, że odpowiedzią na najważniejsze pytania egzystencjalne człowieka jest Bóg, który objawia swoją miłość. Dokonuje się to na kartach Pisma Świętego, w wydarzeniach Starego Testamentu oraz osobie Jezusa Chrystusa. Ostatnie rozdziały prezentują najważniejsze wydarzenia...
14,99 * 22,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 12,30 zł

Opis

Tematyka katechizmu ukazuje, że odpowiedzią na najważniejsze pytania egzystencjalne człowieka jest Bóg, który objawia swoją miłość. Dokonuje się to na kartach Pisma Świętego, w wydarzeniach Starego Testamentu oraz osobie Jezusa Chrystusa. Ostatnie rozdziały prezentują najważniejsze wydarzenia historii Kościoła (do końca średniowiecza) oraz tematy związane z rokiem liturgicznym.

Podręcznik Szukam was ma służyć jako pomoc w ewangelizacji i formacji młodzieży oraz prowadzeniu jej do dojrzałości chrześcijańskiej.

Układ treści i zadań w podręczniku sprzyja zdobywaniu przez uczniów umiejętności niezbędnych podczas egzaminu i następnych etapów nauczania, m.in. analizy i interpretacji tekstów literackich (w tym lektur szkolnych), dzieł malarskich, czytania ze zrozumieniem, różnych form wypowiedzi ustnych i pisemnych.

Podręcznik zgodny z programem nauczania "Pójść za Jezusem Chrystusem" nr AZ-3-01/10 autorstwa Komisji Wychowania Katolickiego KEP z dnia 9.06.2010 r.

Numer dopuszczenia podręcznika: AZ-31-01/10-KR-1/11
Data dopuszczenia: 30.05.2011 r.
Nr Imprimatur - dopuszczenia do druku: 1653/2011

FAQ

Sekcja najczęstszych pytań i odpowiedzi

Kto napisał "Odsłonić twarz Chrystusa. Katechizm. Szukam Was. Podręcznik do religii dla klasy VII szkoły podstawowej"?
Autorem książki jest red. Władysław Kubik SJ.
Jest autorem kilku podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może przykładowo z konieczności zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Szkolny niezbędnik Odsłonić twarz Chrystusa. Katechizm. Szukam Was. Podręcznik do religii dla klasy VII szkoły podstawowej został opracowany przez Wydawnictwo WAM.


Jaki numer dopuszczenia MEN charakteryzuje opisywany podręcznik?
AZ-31-01/10-KR-1/11 jest numerem dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w szkołach. Jako ciekowostkę zaznaczmy, że termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Zgadza się, podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik został opisany numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został zweryfikowany pod kątem zgodności z programem nauczania.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
By dokonać udanych zakupów książek do szkoły:
 • Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
 • Zwróć uwagę na zgodność tytułu, nr MEN, autora, nazwę wydawnictwa.
 • Sprawdź, czy wymienione wyżej dane znajdują się na stronie opisywanego produktu.Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas SP 7. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

Do nauki, jakiego przedmiotu potrzebna jest ta publikacja?
Podręcznik został opracowany do nauki konkretnego przedmiotu: religia.


Ile stron zawiera ta pozycja?
142: tyle stron liczy ten tytuł.
Jest wypełniony edukacyjną treścią upiększoną graficznie. Zawiera liczne, starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.


Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Odsłonić twarz Chrystusa. Katechizm. Szukam Was. Podręcznik do religii dla klasy VII szkoły podstawowej"?
Tytuł jest częścią serii "Odsłonić twarz Chrystusa".
Wraz z innymi składowymi cyklu, ta książka ma na celu dostarczenie kompleksowych materiałów edukacyjnych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę i umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.


W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść energetycznie i w dobrym stylu. Dedykowane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a wręcz zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź przybory i inne artykuły do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto rozpocząć nowy rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz tutaj.


Szczegóły - Odsłonić twarz Chrystusa. Katechizm. Szukam Was. Podręcznik do religii dla klasy VII szkoły podstawowej

 • Tytuł: Katechizm Szukam Was. Klasa 7
 • Autor: Władysław Kubik
 • MEN: AZ-31-01/10-KR-1/11
 • Wydawnictwo WAM
 • Seria Odsłonić Twarz Chrystusa
 • Rok wydania: 2017
 • Oprawa: Miękka
 • Ilość stron: 142
 • Format: 20.5x29.0cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 54185900124KS
 • Język: polski
 • Podtytuł: Podręcznik do klasy VII szkoły podstawowej
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788375057669

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Odkryj radość z ogrodnictwa >>