Okiem filozofa. Praca
- Wydawnictwo Naukowe PWN
- Okiem filozofa
-
9788301238476
Czy praca, którą znamy, zanika? A jeśli tak jest, dlaczego powinniśmy się tym przejmować?
Amerykański filozof, Raymond Geuss, próbuje odpowiedzieć na te i wiele innych pytań w zwięzłym, ale niezwykle wnikliwym i obejmującym szeroki zakres zagadnień studium, obejmującym analizę pojęciową, refleksję historyczną, elementy autobiograficzne oraz komentarz społeczny.
Geuss analizuje naszą koncepcję pracy, której początki sięgają czasów rozwoju produkcji przemysłowej. Omawia środki motywacyjne i środki przymusu, za pomocą których społeczeństwo stara się skłonić nas do pracy, a także pokazuje, jak silny wpływ ma na nas etyka pracy. Ponadto przygląda się zjawisku niezadowolenia z pracy, staremu jak sama praca, oraz na pozór nieodwracalnemu wzrostowi bezrobocia w wyniku mechanizacji.
Okiem filozofa. Praca to książka, która zainteresuje każdego, kto pragnie zrozumieć rolę i znaczenie pracy w naszym świecie.
Szczegóły - Okiem filozofa. Praca
- Tytuł: Okiem filozofa. Praca
- Autor: Raymond Geuss
- Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN
- Seria Okiem filozofa
- Oprawa: Miękka
- Rok wydania: 2024
- Ilość stron: 200
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788301238476
- Język: polski
- Oryginalny tytuł: A Philosopher Looks at Work
- Tłumacz: Frydrych Joanna
- ISBN: 9788301238476
- EAN: 9788301238476
- Wymiary: 14.8x21.0x1.2 cm