Ortograffiti. Matematyka. Szkoła podstawowa. Klasa 7 część 2. Zeszyt ćwiczeń

Ta publikacja to specjalnie stworzony zestaw ćwiczeń dla uczniów klas 7 mających trudności w uczeniu się. Metoda Ortograffiti, ze względu na swój charakter terapeutyczny, odpowiada uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wszystkie elementy proponowanej serii, począwszy od struktury przez...
41,54 * 47,60 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 39,21 zł

Opis

Ta publikacja to specjalnie stworzony zestaw ćwiczeń dla uczniów klas 7 mających trudności w uczeniu się.

Metoda Ortograffiti, ze względu na swój charakter terapeutyczny, odpowiada uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wszystkie elementy proponowanej serii, począwszy od struktury przez typ zadań, ich charakter, a także podejście metodyczne zostały dobrane tak, by uwzględniały trudności uczniów i pomagały w ich przezwyciężeniu. Ponadto szczególny nacisk położono na rozwijanie tych umiejętności, które są kluczowe na egzaminie ósmoklasisty .

Układ treści został skorelowany z podstawą programową. Umożliwia to opanowanie umiejętności matematycznych uwzględnionych w podstawie programowej - zawiera działania na liczbach, potęgi, pierwiastki, wyrażenia algebraiczne. Na końcu zeszytu znajduje się powtórzenie materiału z klas IV-VII.

Przez każde nowe zagadnienie uczeń jest prowadzony krok po kroku, a każdy rozdział został opracowany w podobny sposób. Taki przebieg zajęć ukazuje logikę i konsekwencję działań matematycznych, co sprzyja przyswajaniu nowego materiału i uczy myślenia matematycznego. Ponadto powtarzalność jest czynnikiem wspierającym uczenie się uczniów z trudnościami.
Akcent na rozwijanie myślenia matematycznego

Krok po kroku prowadzi się ucznia przez jeden z najtrudniejszych procesów, jakim jest umiejętność dowodzenia i argumentacji, ze szczególnym naciskiem na naukę zapisywania dowodów matematycznych przez uczniów.

Zadania w zeszytach zostały tak opracowane, by przygotować ucznia z trudnościami do egzaminu ósmoklasisty.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto jest autorem "Ortograffiti. Matematyka. Szkoła podstawowa. Klasa 7 część 2. Zeszyt ćwiczeń"?
Za treścią podręcznika stoją Anna Walerzak-Więckowska, Lidia Lenkiewicz.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, jednak są one bardzo wartościowe. Autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia, a także wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Podręcznik Ortograffiti. Matematyka. Szkoła podstawowa. Klasa 7 część 2. Zeszyt ćwiczeń został przygotowany przez Wydawnictwo Operon.


Jak zweryfikować, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj wykaz książek w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, autora bądź autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z listy podręczników szkolnych otrzymanych w szkole.


Która to jest część podręcznika?
Jest to część 2 tego podręcznika.


Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Ortograffiti. Matematyka. Szkoła podstawowa. Klasa 7 część 2. Zeszyt ćwiczeń"?
Tytuł ten jest częścią serii ORTOGRAFFITI.
Wraz z innymi częściami cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów edukacyjnych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę jak również umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.


Ile stron ma ta pozycja?
Treść "Ortograffiti. Matematyka. Szkoła podstawowa. Klasa 7 część 2. Zeszyt ćwiczeń" składa się z 148 stron. Jest wypełniony treścią edukacyjną podkreśloną graficznie. Zawarto w nim liczne, starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie nauki jest niezbędny ten podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 7. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

W kontekście jakiego przedmiotu ta publikacja jest przydatna?
Podręcznik został opracowany do nauki przedmiotu matematyka.


Informacje o wydawnictwie tego podręcznika szkolnego:
Wydawnictwo Operon to podmiot, który specjalizuje się w tworzeniu publikacji, dotyczących wszystkich stopni rozwoju - od wczesnej edukacji szkolnej aż do szkół ponadpodstawowych. Oferuje książki przygotowujące do egzaminów końcowych, które są zgodne z bieżącą podstawą programową i przygotowane we współpracy z MEN. Vademecum są urozmaicone pomocami naukowymi i materiałami multimedialnymi, które można kupić w pakietach lub oddzielnie. To wszechstronne i kompleksowe podejście do edukacji sprawia, iż Operon jest cenionym partnerem dla uczniów, nauczycieli a także rodziców.

Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Nie zapomnij o zeszytach! Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów szkolnych, które cieszą jego oko, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z pewnością znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Ortograffiti. Matematyka. Szkoła podstawowa. Klasa 7 część 2. Zeszyt ćwiczeń

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>