Padaczka u osób starszych

149,00


Dodaj do listy zakupowej

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 149,99 zł -1%
Opis

Znacząca, bo aż 25% proporcja nowo zdiagnozowanych napadów padaczkowych występuje u osób powyżej 65 roku życia.

Przyczyny i manifestacja kliniczna napadów padaczkowych i padaczki jest inna w tej grupie chorych i wymaga specjalnego podejścia diagnostyczno-terapeutycznego.

Decyzje są złożone i trudne ze względu na dużą wrażliwość osób starszych na objawy niepożądane i zwiększone prawdopodobieństwo wielu chorób współwystępujących.

Diagnoza padaczki ma znaczący wpływ na jakość życia szczególnie u osób starszych, którzy często już są uzależnieni od innych osób, mają ograniczenia dotyczące prawa jazdy, zmniejszone poczucie bezpieczeństwa, ryzyko występowania upadków.

Warto pamiętać:

  • Napady padaczkowe są częstsze wśród osób powyżej 70 roku życia w porównaniu do innych grup wiekowych.
  • Kliniczna manifestacja napadów padaczkowych u osób starszych jest inna niż w populacji młodszych pacjentów.
  • Napady padaczkowe w grupie osób starszych są często nierozpoznawane; dla poprawy diagnostyki różnicowej częściej powinno być wykonywane długoterminowe badanie EEG i EKG.
  • Pierwszy napad padaczkowy u pacjenta powyżej 60 roku życia ma często podłoże naczyniopochodne.
  • Lecząc starszych pacjentów lekami przeciwpadaczkowymi, jako zasadę należy przyjąć, że standardowa dawka docelowa powinna być o połowę mniejsza niż w grupie młodszej, a sposób włączania leku również o połowę wolniejszy, tak aby unikać objawów niepożądanych.

Szczegóły - Padaczka u osób starszych

Dane producenta

PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o.o., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, Polska, recepcja@pwn.pl, tel. 22 695 48 15

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

O Autorze