Pinokio z opracowaniem. Klasy 4-6

16,04
Opis

„Pinokio z opracowaniem” to książka przeznaczona dla uczniów klas 4-6, która w przystępny sposób przybliża klasyczną opowieść o drewnianym chłopcu. Dzieło Carlo Collodiego, znane na całym świecie, zostało wzbogacone o dodatkowe materiały, które wspierają młodych czytelników w zrozumieniu tekstu oraz jego przesłania.

Zrozumienie klasyki literatury

Ta publikacja nie tylko wprowadza w intrygujący świat Pinokia, ale także daje możliwość głębszej analizy utworu. Dodatkowe opracowanie zawiera:

  • Analizę postaci – czytelnicy poznają nie tylko głównego bohatera, ale również innych ważnych uczestników opowieści, co pozwala na lepsze zrozumienie ich motywacji i działań.
  • Tematy i wartości – książka podejmuje istotne kwestie, takie jak przyjaźń, odwaga, a także konsekwencje kłamstwa, co może stać się punktem wyjścia do dyskusji w klasie.
  • Pytania do dyskusji – na końcu rozdziałów znajdują się pytania, które skłaniają do refleksji i zachęcają do wyrażania własnych opinii.

Atrakcyjna forma dla młodych czytelników

Książka jest wydana w twardej oprawie, co zapewnia jej trwałość i estetyczny wygląd. Ilustracje towarzyszące tekstowi przyciągają wzrok i ułatwiają zrozumienie fabuły, co jest szczególnie ważne dla młodszych czytelników. Kolorowe rysunki oraz wyraźny, czytelny druk sprawiają, że lektura staje się przyjemnością, a nie obowiązkiem.

Wsparcie w edukacji

„Pinokio z opracowaniem” to nie tylko literatura, ale także narzędzie edukacyjne. Dzięki przemyślanej strukturze i dodatkom, nauczyciele mają możliwość wykorzystania tej pozycji w programie nauczania. Oprócz walorów literackich, książka sprzyja rozwijaniu umiejętności krytycznego myślenia oraz analizy tekstu. Warto zwrócić uwagę, że czytanie klasyki literatury pomoże uczniom w przyszłości lepiej odnaleźć się w bardziej skomplikowanych dziełach.

Niech ta wyjątkowa książka stanie się częścią biblioteki każdego młodego czytelnika. Wprowadzenie do świata Pinokia z pewnością dostarczy wielu emocji i wartościowych lekcji życiowych. Zachęcamy do zapoznania się z tą pozycją i odkrywania jej bogactwa literackiego!

Szczegóły - Pinokio z opracowaniem. Klasy 4-6

  • Autor: Carlo Collodi
  • Wydawnictwo SBM
  • Seria Lektura z opracowaniem
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2021
  • Ilość stron: 200
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788382222180
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: Le avventure di Pinocchio
  • Tłumacz: Drewnowski Jacek
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788382222180
  • EAN: 9788382222180
  • Wymiary: 17x24 cm

Dane producenta

Wydawnictwo SBM Sp. z o.o., Sułkowskiego 2 lok. 2, 01-602 Warszawa, Polska, sbm@wydawnictwo-sbm.pl, tel. 22 403 48 06

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

O Autorze

Popularne tematy